#16 Irish Cruise To 52-20 Victory Over #23 Navy

How It Happened

o unitate metodică și echilibrată de 75 de curți a început lucrurile pentru irlandezi, culminând cu dart-ul de șapte curți al lui Book către Claypool pentru a oferi irlandezilor un avantaj de 7-0 cu 9:39 rămas în primul. Cartea a mers cu 3-4 pentru 44 de metri pe unitate, în timp ce irlandezii au adăugat 36 de metri grăbiți — inclusiv la o conversie a patra în jos de la Tony Jones Jr.care a menținut posesia în viață.

o pereche de Khalid Kareem bâjbâie forțat pe primele două posesiuni ale marinei au înființat următoarele două unități de scor irlandeze, ambele capturi de touchdown de Claypool. Primul, recuperat de Asmar Bilal, le-a dat irlandezilor mingea pe cont propriu 27, dar a fost nevoie de doar două piese pentru ca Book să se conecteze cu Claypool la o lovitură de 47 de metri pentru a înscrie cu 3:11 pentru a intra în primul. Al doilea, recuperat de Jamir Jones, a înființat o posesie de scor de patru jocuri, de 39 de curți, care a fost limitată de blocajul de trei curți al lui Claypool pentru a face 21-0 cu 12:32 rămas în al doilea trimestru.

după un penalty chemat înapoi ceea ce ar fi fost un touchdown de 62 de metri de Chris Finke la următoarea posesie Irlandeză, pare mai puțin de 10 secunde pentru irlandezi să revină în zona finală. De data aceasta, a fost pasul de touchdown de 70 de curți de la Book la Lenzy, marcând cariera atât pentru Fundaș, cât și pentru receptor.

după ce irlandezii au adăugat un gol de teren pentru a merge mai departe cu 31-0, o a treia luptă a Marinei și recuperarea lui Drew White i-au oferit irlandezilor mingea la linia de 24 de metri a Midshipmen, cu patru minute rămase în prima repriză. Irlandezii au urcat cu 38-0 mai puțin de trei minute mai târziu, marcând pe teren pentru prima dată în după-amiaza când Tony Jones Jr.a rupt avionul pentru un scor de două curți.

Marina a evitat închiderea primei reprize cu un gol de teren pe măsură ce timpul a expirat pentru a face 38-3 la pauză.

a fost mai mult la fel să înceapă al treilea trimestru pentru irlandezi. După ce i-a împiedicat pe Midshipmen să deschidă jumătatea, Book a condus o cursă de șapte jocuri, de 78 de curți, care s-a încheiat din nou într-o recepție de touchdown Claypool de 20 de curți, legând recordul irlandez pentru recepțiile de touchdown într-un joc.

Marina a marcat primul său touchdown târziu în al treilea, când Perry Olsen a lovit Mychal Cooper pe o pasă de touchdown de 43 de metri, dar, după ce irlandezii au pus mâna pe următoarea posesie, Midshipmenii nu au putut menține impulsul. Două piese în următoarea lor unitate, linebacker Paul Moala a forțat a patra Navy fumble a zilei, ajungând pe terenul lui Olsen să-l bată și să-l prindă în aer înainte de a reveni la recuperarea 27 de metri pentru un touchdown. Acest lucru a făcut-o cu 52-10, punând irlandezii peste nota de 50 de puncte pentru a treia oară în acest sezon.

Midshipmenii au adăugat un touchdown Olsen și un gol de teren Bijan Nichols în ultimele șase minute.