Finaliștii Trofeului Heisman: de ce fiecare candidat ar trebui și nu ar trebui să câștige

cine sunt probabilii finaliști pentru Trofeul Heisman 2020? Iată cea mai bună proiecție împreună cu motivul pentru care fiecare ar trebui și nu ar trebui să câștige.

2020 Heisman Finalist predicție

– Contact/Follow @PeteFiutak

Joe Burrow a făcut acest lucru ușor sezonul trecut, iar Kyler Murray a fost un pic fără creier în 2018. Cursa Heisman din acest an, totuși, este la fel de larg deschisă.

nu există nicio vedetă evidentă care să facă sezonul 2020 tot al său.

într – o lume perfectă ajungem să votăm Heisman după terminarea sezonului – Cursa Heisman ar putea fi foarte diferită în funcție de cine câștigă campionatul național și cum-dar nu așa funcționează.

în ordine alfabetică …

QB Mac Jones, Alabama

CV-ul: 76.5% finalizarea, 3,739 yards, 32 TDS, 4 INTs, 11.4 yards pe aruncare, 202.34 evaluare, 1 graba TD

de ce el ar trebui să câștige Heisman: El este cel mai eficient trecător al națiunii, a terminat ca cel mai precis trecător al națiunii printre primii fundași și a fost genial când a trebuit să fie. A aruncat o alegere în campionatul SEC împotriva Floridei, dar a aruncat și pentru 418 de metri și cinci touchdown-uri, lovind 77% din aruncările sale.

de ce nu ar trebui să câștige Heisman: este cel mai bun trecător al națiunii în curți pe joc? Nu. E cel mai bun trecător al SEC? Nu chiar. Este el tipul care tocmai sa întâmplat să fie de conducere masina souped-up care toate, dar conduce în sine? Da. Nu este o lovitură pentru a numi un quarterback de calibru Heisman Gino Torretta-Torretta a fost într – adevăr bun-dar el este comp.

va câștiga Heisman? Foarte, foarte poate. Cel puțin va termina pe locul 2 dacă nu îl va câștiga ca tipul care a condus echipa sezonului regulat 2020.

QB Trevor Lawrence, Clemson

CV-ul: 69% finalizare, 2,753 yards, 22 TDs, 4 INTs, 9.8 yards pe încercare, 172.67 evaluare, 211 yards graba, 7 TDs

de ce el ar trebui să câștige Heisman: el este cel mai talentat jucător în fotbal colegiu. El este veteranul care a văzut totul, a făcut totul și a câștigat totul. El a aruncat o interceptare, dar a aruncat și pentru 322 de metri și două touchdown-uri în victoria ușoară asupra Notre Dame în Campionatul ACC. Cu toate acestea …

de ce nu ar trebui să câștige Heisman: a ratat Marele joc înainte de marele joc. Nu a fost vina lui, dar a ieșit pentru jocul din sezonul regulat care a contat împotriva irlandezilor, iar DJ Uiagalelei a fost genial ca înlocuitor al său. A fost un an minunat pentru Lawrence, dar nu a fost Heisman-special.

va câștiga Heisman? Nu, dar în câteva luni jaguarii Din Jacksonville îl vor face foarte, foarte bogat.

WR DeVonta Smith, Alabama

CV-ul: 98 capturi pentru 1.511 de metri și 17 touchdown-uri, în medie 15,42 de metri pe captură, 8 punt se întoarce pentru 199 de metri și un scor.

de ce ar trebui să câștige Heisman: dinamic, a rupt Georgia pentru 167 de metri și două scoruri, a lovit LSU pentru 231 de metri și trei touchdown-uri, iar în Campionatul SEC, a prins 15 pase pentru 184 de metri și două scoruri în victoria asupra Floridei. Jaylen Waddle s-ar fi putut face mai devreme, dar Smith a produs încă indiferent cine s-a concentrat asupra lui.

de ce nu ar trebui să câștige Heisman: receptor larg, receptor schmide. Nu vreau să fiu dur, dar scoate-l pe Smith din Alabama și cine este numărul 1 în playoff-ul de fotbal al Colegiului? Alabama. A condus SEC în primirea de metri pe meci? Nu, a fost Ole Miss star. Elijah Moore. A condus SEC în capturi pe meci? Nu, acela a fost Moore, care a condus ambele categorii cu o milă relativă.

va câștiga Heisman? El va fi pe buletinul de vot aproape toată lumea și va veni într-adevăr, într-adevăr, foarte aproape, dar el va termina probabil un al doilea solid sau aproape al treilea.

QB Kyle Trask, Florida

CV-ul: 70% finalizarea, 4,125 yards, 43 TDS, 5 INTs, 186.55 evaluare, 50 yards graba, 3 TDs

de ce el ar trebui să câștige Heisman: cine a condus SEC în trecere? Trask. Cine a condus în td trece? Trask. Cine se află în același ritm de trecere în curte și touchdown ca 2019 Joe Burrow, dar împotriva unui program all-SEC? Trask. Cine i-a dus pe Gators la un pas de un campionat SEC împotriva unei echipe din Alabama cu trei finaliști Heisman? Trask.

de ce nu ar trebui să câștige Heisman: Florida nu a câștigat Campionatul SEC și nu se află în playoff-ul de fotbal al Colegiului. Nu este vina lui Trask-dă vina pe apărarea aligatorului-dar este un factor. El a aruncat doar cinci interceptări, dar pick-sixes împotriva Texas A&M și LSU nu au fost ucigași, dar au fost costisitoare.

va câștiga Heisman? Nu, dar el ar putea aluneca în locul 2 în funcție de modul în care alegătorii cred că de Smith.