a Los Angeles Lakers technikailag minden idők legtöbb NBA-döntőjét nyerte

hány NBA-bajnokságot nyert a Los Angeles Lakers? Az a szám, amelyet leggyakrabban látni fog, miután a Lakers megnyerte a 2020-as címet, 17, de hányan nyertek valójában?

szokás szerint Bill Simmons vezeti itt a Lakers-ellenes vádat, azzal érvelve, hogy a Lakers csak 12 címet nyert, mert a Minneapolisban megnyert bajnokságok nem számíthatnak bele a Lakers összesítésébe. Simmonsnak igaza van abban, hogy a szám túl magas, de igaza van a rossz okok miatt.

az első Lakers cím az amerikai kosárlabda szövetségben volt. A Lakers ezután az első öt NBA-döntőből négyet megnyert Minneapolisban, azzal a különbséggel, hogy ők sem voltak az NBA döntői. Ők voltak az NBA World Championship Series (és nagyon röviden A ” Showdown.”) Valójában 1986-ig hivatalosan nem hivatkoztak rá NBA döntőként. Addigra a Lakers nyolc címet nyert. Így, jó azoknak a csapatoknak, de valójában nincs semmi közük a modern Lakers franchise-hoz, akár Kaliforniában, akár Minnesotában játszottak.

azt hiszem, mindannyian egyetérthetünk abban, hogy Magic Johnson, Larry Bird és Michael Jordan jelezte az NBA igazán modern változatának kezdetét. Eltekintve a liga nevétől, mennyire hasonlít valami az adott pillanat előtti időből bármi, ami ma a pályán történik?

a bajnokság mérete nyolc csapatról 18-ra ingadozott 1976-ig. Még ‘ 86-ban is, amikor végre letelepedtek az NBA döntőjében, csak 23 csapat volt. Ha azt akarod, hogy törődjek azzal, hogy ki nyerte meg a szalagon fekete-fehérben bemutatott címeket-késleltetés, amikor több játékos volt a padon, mint a bajnokságban lévő csapatok, nos, ez csak nem fog megtörténni.

a Lakers négy bajnokságot nyert az 50-es években, a Celtics pedig 11 címet nyert 13 szezonban az 50-es és 60-as években. Ennek semmi köze a modern Lakershez és a Celticshez. Ha a bostoni vagy az LA rajongóknak 60 éves takarókba kell csomagolniuk magukat, hogy éjszaka melegen tartsák magukat, ez elég szomorú.

a Lakers számára könnyebb lehet elengedni ezeket a régi címeket, mivel a legfrissebbek. Még akkor is alig van kapcsolat a Lakers csapata és a 2009-2010-es csapat között, amely megnyerte az előző címet. Mitch Kupchak vezérigazgató és Phil Jackson vezetőedző távozott. A Buss családon és a mezeken kívül semmi sem ugyanaz.

a Lakers és 2010 között semmilyen kapcsolat nem volt a Buss családon kívül. Ha körülnéztek az ünnepségen, Mitch Kupchak és Phil Jackson sehol sem voltak. És ha már Philről beszélünk, nézzük a Chicago Bulls-t. 25 évvel ezelőtt a világ egyik legsikeresebb franchise-ja volt. Mennyi kötőszövet maradt ebből a korszakból? Michael Jordan hat címéből mennyi volt Jim Boylen DNS-ében, mivel nem kaptak buborék meghívót?

egy csapat vagy franchise 50 vagy 100 évre visszamenőleg nyert címeinek száma még kevésbé fontos. Bármilyen sportban. A New York Yankees elvesztette a divíziós sorozatban a múlt héten, mivel nem sikerült megnyerni a World Series-t a 11.egymást követő szezonban. Tedd azokat 10 World Series, amelyeket a világháború vége előtt nyertek 2 valóban segít elnémítani a legutóbbi utószezoni kudarc fájdalmát? Tudtad, hogy a gyerekek gyakorlatilag részt középiskolás jövőre, akik nem éltek az utolsó alkalommal, amikor a Yankees nyerte a World Series? A borzalom!

tehát, ha Ön egyike azoknak az embereknek, akik folyamatosan frissítik a legtöbb RINGZ valaha listát, hogy megbizonyosodjon arról, hogy kedvenc csapata nem dobja el a helyet, sajnálom. Ez nem más, mint trivia. Itt van az igazi NBA címszám, a korábban említett 1986-os demarkációs vonal felhasználásával.

egy NBA – döntő győzelem – Cleveland Cavaliers, Toronto Raptors és Dallas Mavericks

két NBA – döntő győzelem – Houston Rockets és Boston Celtics

három NBA – döntő győzelem – Golden State Warriors, Miami Heat és Detroit Pistons

négy NBA – döntő győzelem-LeBron James

öt NBA-döntő győzelem-San Antonio Spurs

hat NBA döntő győzelem-Chicago Bulls

kilenc NBA döntő győzelem-Los Angeles Lakers

ezek az új számok. Ezek hivatalosak. Ezek megkérdőjelezhetetlenek. A végsőnek kell lenniük, vitathatatlan igazság mindenki számára, aki elég idős – vagy fiatal – ahhoz, hogy elolvassa ezt a weboldalt. Legalább addig, amíg újabb pár évtized el nem telik, LeBron a nyugdíjazást fontolgatja, és néhány író azt javasolja, hogy figyelmen kívül hagyjanak mindent, ami az NBA-ben történt, mielőtt a bajnoki bajnokot meghatározták volna a YouTube TV által bemutatott NBA-döntőben.