Mexikó nemzeti csapata

2006-2009edit

2007 Gold Cup

Hugo S. A. N. N. N. A. A 2007-es Concacaf Gold Cup-on debütált a nemzeti csapat edzőjeként, ahol a csapat tele volt európai és mexikói bajnoki szereplőkkel, akiket Cuauht, a Blanco és Jared Borgetti visszatérése vezetett. A csapat laza játékstílust alakított ki, és nem volt egyértelmű javaslat, azonban 1998 óta először jutott el az amerikai terület döntőjében, legjobb játékában az Egyesült Államok elleni nagydöntő 2-1-re esett, Andro Xhams Guardado azonban góljával 8 éves sorozatot szakított meg anélkül, hogy otthon szerezte volna az Egyesült Államokat.

Copa am Enterprica 2007

Mexikó hetedik részvétele a komoly kontinentális eseményen Venezuelában volt 2007. A ” B ” csoportot Brazília, Chile és Ecuador csapataival osztotta meg. Az első mérkőzés Brazíliával szembesült, és meglepte a jó labdarúgást azzal, hogy 2 gólt 0-ra verte. 2 győzelem és 1 döntetlen eredményével sikerült bejutnia a következő fordulóba az első helyen a csoportjában 7 ponttal, alul Brazília 6 egységgel. A negyeddöntőben 6 gólt 0-ra legyőzött Paraguay (Mexikó legnagyobb győzelme minden részvételében), később az elődöntőben Puerto Ordaz városában Argentínába, ahol 3 góllal 0-ra legyőzték. A harmadik helyért folytatott mérkőzésen 3-1-re legyőzte Uruguayt az egyetlen Caracasban játszott mérkőzésen.

június 3-án, 2008 Svédország Sven-G Enterpran Eriksson, korábbi angol edző és a Manchester City edző, nevezték ki az új edző Mexikó, siker Hugo Sanchez, akinek szakaszában hirtelen véget ért, amikor a 23 éven aluli csapat a Concacaf Pre-Olimpiai kiesett a módja annak, hogy Peking 2008.

a sajtót aggasztotta a Spanyol nyelv és a mexikói futball svéd nyelvének hiánya, bár Eriksson alábecsülte a kérdést. Első hivatalos mérkőzése Honduras elleni győzelem volt a Estadio Azteca, a Concacaf világbajnokság selejtezőinek elődöntőjének kezdetén Dél-Afrika 2010. Ezt az eredményt megismételték, amikor a következő két napban Jamaicát és Kanadát kapták. A mexikói csapat teljesítménye azonban a verseny második felében csökkent, amikor látogatók voltak, Jamaicában vereséget, Kanadában pedig döntetlent halmoztak fel, ami bajba sodorta osztályozásukat. Annak ellenére, hogy a Honduras elleni utolsó mérkőzésükön elestek, a B csoport második helyén kvalifikálták magukat az utolsó hatba a Jamaica elleni legjobb gólkülönbségükért.

a San Pedro Sula-I vereség mellékhatásokat váltott ki a médiából, amelyek megmutatták, hogy széles körben elutasítják Eriksson technikai igazgatói folytonosságát a csapat szabálytalan teljesítménye miatt. A mexikói csapat folytatta zavaró lépését két vereség felhalmozásával, az Egyesült Államokban és Hondurasban tett látogatásaik során, valamint egy győzelemmel Costa Rica ellen az Aztecában, a végső hatszögletű első három mérkőzésén. A hondurasi mezőnyben ismét megmutatkozó rossz szerep gúnyolódást váltott ki a hondurasi sajtóban, és fokozta a nemzeti sajtó elégedetlenségét, amely keményen kritizálta az olyan játékosokat, mint Nery Castillo, Rafael M Inconkrquez és Carlos Salcido. Április 2, 2009, A mexikói labdarúgó szövetség eltávolította Eriksson; Kilenc hónapja alatt Mexikó hat győzelmet, hat vereséget és egy döntetlent könyvelhetett el.

Copa Oro 2009

a 2009-es Copa de Oro Mexikó fölényének újjáéledését jelentette a térségben, mivel a torna előtt kanyargós folyamaton ment keresztül, és középszerű szerepet játszott a világbajnokság selejtezőjében. Bár nem volt meggyőző, a tornán kevesebbről többre ment: először 2-0-ra legyőzte Nicaragua debütáló nemzeti csapatát, egy gyors mérkőzésen holtversenyben Panamával eggyel, és 2-0-ra biztosította a csoport első helyét Guadalupe legyőzésével. A negyeddöntő fordulójában könnyedén megverte Haitit 4-0 – ra, de a Costa Rica elleni elődöntő mérkőzése nagyon szenvedett, mert a Costa Rica-i válogatott a mérkőzés jó részében dominált; Guillermo Franco úgy tűnt, hogy a Tri diadalát hozta, de Juan Carlos Valenzuela figyelmen kívül hagyásával Froyl kihasználta. A büntetőkört kényszerítették, ahol Mexikó mindent átalakított, Costa Rica esetében pedig ugyanaz a Ledezma elmulasztotta átadni a mexikóiaknak a döntőbe jutást. Az Egyesült Államok elleni döntő (amelyet a New York-i Giants stadionban tartottak) visszavágót jelentett az amerikaiak által az utóbbi időben gyakorolt dominancia megrázására, mivel megnyerték a kupa utolsó két kiadását (2005 és 2007). A közönség többnyire a javukra fordult, és egy egyenletes első félidő után Mexikó végül 5-0-ra verte az amerikaiakat, Gerardo Torrado( büntetés), Giovani dos Santos, Carlos Vela, Joshua Antonio Castro és Guillermo Franco góljaival; ezzel a ” Tri ” ismét a Concacaf-versenyek legjobb győztese lett, és 10 éves szériát megúszta anélkül, hogy amerikai földön meg tudta volna verni az Egyesült Államokat.

2010-bemutatottszerkesztés

Dél-afrikai világbajnokság 2010szerkesztés

Javier Aguirre-t 2009 áprilisában nevezték ki edzőnek.

Április 16-án, 2009 Javier Aguirre vezették be, mint az új edző a mexikói válogatott. Első mérkőzésén, a hatszögletű negyedik fordulójában El Salvador legyőzte, Mexikó pedig az osztályozás utolsó előtti helyére esett vissza, azonban dühösen legyőzve Trinidad és Tobago otthonként. Val vel Giovani dos Santos, az Arany Kupa legjobb játékosának nevezték el, és Cuauht blokkok Blanco, nemrégiben visszahelyezték a nemzeti csapatba, referensként egymás után három győzelem összekapcsolásával gyűltek össze a selejtezőben. Az Egyesült Államokat és Hondurast legyőzték az Aztecában, Costa Ricát pedig San Joséban, ez utóbbi volt az első idegenbeli győzelmük a hatszögletű versenyen. Október 10-én, 2009 Mexikó verte El Salvador 4: 1 az Azteca és biztosította részvételüket a 2010-es világbajnokság Dél-Afrikában. A mexikói média rámutatott, hogy Blanco és Aguirre felelős a vb-kvalifikációért és a csapat visszapattanásáért. A hatszögletű utolsó fordulóban Trinidad és Tobago sorsolásával Mexikó a második helyen maradt 19 ponttal, az egyik első helyen, amely elfoglalta az Egyesült Államokat. A Tri felkészülési mérkőzéseken Mexikó olyan magas rangú csapatokkal nézett szembe, mint Anglia, Hollandia és Olaszország, valamint Bolívia, Új-Zéland, Észak-Korea, Izland, Ecuador, Szenegál, Angola és Chile csapataival is, így a világbajnokság résztvevőinek leghosszabb felkészítése volt.

a Mexikó-Franciaország mérkőzés második gólja Dél-Afrikában 2010. büntetőpárbaj a Cuauht részére

június 11, 2010 Mexikó megnyitotta a világbajnokság ellen a házigazdák, a mérkőzés, ahol Mexikó uralta az egész első felében, ahol nem találta a cél, a második félidőben Dél-Afrika kezdett dominálni, és a perc 55, Siphiwe Tshabalala megelőzte az afrikai csapat, a sorsolás nevében jött Rafael M Apconkrquez. Így kezdődött az a csoport versenye. Június 17-én, 2010-ben Mexikó legyőzte a pontszám 2-0 annak hasonló Franciaország jegyzetekkel Javier Chicharito Hern Xhamndez a 64. percben és a Cuauht blokklánc Blanco útján büntetés a 79.percben pozícionálják magukat a második helyen a csoport azonos számú pontot a hasonló Uruguay. Június 22-én 1-0-s pontszámmal veszített Uruguay ellen; a gólt a 43.percben szerezte Luis su Enterprez. Eközben Dél-Afrika 2-1-re legyőzte Franciaországot, de ezzel az eredménnyel Mexikó és Uruguay továbbjutott a kieséses szakaszba. Június 27-én az argentin válogatott másodszor is kiesett, 2 ellentmondásos gól után, az első a játékvezető hibája miatt, mivel nem szerzett gólt. A második azért, mert a védő Ricardo Osorio adta el a labdát, a játékot 3-1-es végeredménnyel fejezte be Argentína javára. Az összesített táblázatban a 14.helyen végzett.

a stabilitás, hogy a sport válság (2011-2013) Edit

Október 18-án, 2010-ben, Josi .. Manuel de la Torre nevezték nemzeti edző Femexfut de csak debütált a nemzeti padon február 9-én, 2011 egy 2-0 győzelem Bosznia-Hercegovina. Közvetlenül a 2014-es világbajnokság selejtezőinek harmadik fordulójába kvalifikált Mexikó tökéletes lépést tett azzal, hogy hat mérkőzésből hatot nyert Costa Rica, El Salvador és Guyana társaik ellen.

a 2011-es aranykupa volt Mexikó legjobb teljesítménye ezen a tornán, mivel tökéletes pontszámmal és nagy gólkülönbséggel nyert. Mexikó nagyon sértő volt a verseny során, és jó futballt mutatott be, az első mérkőzés El Salvador ellen kétes, sőt első alkalommal is volt, de a második félidőben a mexikói csapat kijavította hibáit,és végül 5-0-ra verte a riválisot Efra-tól. Kuba ellen uralták az egész mérkőzést, végül 5-0-ra vertek; ezt követően Costa Rica ellen a” tricolor ” 4-et nyert 1-re. A negyeddöntőben csökkentette offenzíváját, mert egy nagyon szervezett Guatemalával szembesült, amely 5 perccel megelőzte őket az eredménytáblán, de Aldo de Nigris belépésével a második félidőben döntetlent ért el az utóbbi céljával, Javier “Chicharito” Hern … – val.Az eredménytábla az elődöntőbe kerül. Az ellenfél Honduras lenne egy olyan mérkőzésen, ahol a trikolórnak nem volt egy kis meghatározása, de a hosszabbításban Mexikó két gólt szerzett, és továbbjutott a döntőbe legnagyobb Concacaf riválisával, az Egyesült Államokkal szemben. A döntőt június 25-én játszották a Rose Bowl, annak ellenére, hogy az Egyesült Államok területén tartózkodott, szinte az összes rajongó Mexikói volt. Az Egyesült Államok 2-0-ra kezdett nyerni, amikor Mexikó sokkal jobban játszott, de a vereség ellenére a szünet előtt egyenlítettek. A második félidőben a” Tri “nem tartott sokáig, hogy előre a cél Pablo Barrera és a cél a nehéz végrehajtása Giovani Dos Santos, amely véglegesen eltemetni a reményeket, hogy a”csapat a bárok és a csillagok”. Mexikónak így sikerült legyőznie a végső 4-2-es győzelmet, amely győzelmet adott a Konföderációknak 2013 Brazíliában.

nyolcadik részvételével (Argentína 2011) A Mexikói válogatottat egy 22 éven aluli csapat képviselte Luis Fernando Tena vezetésével (ebben a korban öt régebbi elemmel megerősítve: Paul Aguilar, Rafael M Inconkrquez Lugo, Luis Michel, Oribe Peralta és H Inconctor Reynoso), mivel a senior részt vett a 2011-es Arany Kupa megrendelésére a CONCACAF. A tornát megelőzően ez a csapat botrányba keveredett egy Ecuadori szállodában, ahol néhány játékos prostituáltakkal lépett be a szobákba; nyolc játékost (köztük Marco Fabi és Jonathan dos Santos) szankcionáltak azzal, hogy elváltak a csapattól, tehát a tornától. A hiányzások által csökkentett döntetlennel Mexikó A C csoportba került Uruguay, Chile és Peru csapataival, akik vezető képviselőiket vitték. Az eredmények nem voltak kedvezőek, és mindhárom meccset elvesztette: 1-2 Chile ellen (a Mexikói gól miatt Nestor Araujo lett, végül az egyetlen a tornán), 0-1 Peruval és 0-1 Uruguayval (aki végül Kupabajnok lesz). Mexikó először maradt a kontinentális torna első szakaszában, megszerzett pontok nélkül.

vezetésével Jos ons Manuel de la Torre, Mexikó részt vett a 2013-as FIFA Konföderációs Kupa Brazíliában, mint a 2011-es Arany Kupa bajnok. Helyezett az esemény a csoportjában, Olaszország, Japán és Brazília csapataival együtt; a mexikóiak vereséggel kezdték a tornát az olaszok kezéből (1-2). Miután a második mérkőzésén 0-2-re esett Brazíliába, a japán vereséggel együtt Olaszország, Mexikó elbúcsúzott a mérkőzéstől. A harmadik és utolsó mérkőzés Japán ellen, párbaj már megszűnt csapatok, a mexikóiak nyert 2-1 dupla Javier “Chicharito” Hernandez.

válság légkörében, miután a hatszögletű végén a világ felé elért rossz eredmények, mint a Konföderációs Kupában, Mexikó úgy döntött, hogy alternatív válogatással játssza az arany kupát, bár a tornán vereséggel (1-2) debütált, ezúttal a hasonló Panamához, a kiválasztás először érte el a “tricolor”dobozt. A mexikóiak azonban a következő eljegyzésükben úgy reagáltak, hogy Kanadát 2-0-ra, Martinique-ot pedig 3-1-re legyőzték, így a negyeddöntőt az a csoport második helyezettjének minősítették. Az elődöntőben azonban Mexikó ismét Panamába esett, azonos 2-1-es pontszámmal, megfosztva őket a kontinentális verseny negyedik egymást követő döntőjétől.

az utolsó hex-ben az “el Tri” aggasztó teljesítményt mutatott azáltal, hogy öt döntetlent adott Jamaica (0-0), Honduras (2-2), Egyesült Államok (0-0), Panama (0-0) és Costa Rica (0-0) ellen, egyetlen győzelemért, Kingstonban, Jamaica ellen (0-1). A kép elsötétült még után szeptember 6, 2013 vereség az Azteca ellen Honduras (1-2), a második a történelemben selejtezők után emlékezett Aztecazo a 2001. Másnap Chepo de la Torre-t elbocsátják a válogatott edzői posztjáról, ideiglenesen helyettese váltja Luis Fernando Tena aki vezette Tri solo Az Egyesült Államok elleni 2-0-s vereség során.

szeptember 12-én, 2013 V Enterprises Manuel Vucetich hivatalosan átvette a gyeplőt a nemzeti csapat, elérése fontos győzelem ellen Panama (2-1) egy antológia cél ra Xhaml Jim Xhamnez október 11, 2013. Négy nappal később, annak ellenére, hogy Mexikót Costa Rica (2-1) legyőzte San Jose-ban, Panama egyidejű veresége az Egyesült Államokkal szemben (2-3) a “Tri” – t a negyedik helyen tartotta, egyet jelent az interkontinentális rájátszással Új-Zéland novemberben. Azonban október 18, 2013, az FMF váltana edző, eltávolítása Vucetich és választó az akkori kormányos Amerikai, Miguel Herrera, mint a hitel, a fent említett repechage ellen Új-Zéland. Az első mérkőzés, játszott a Azteca Stadion November 13, 2013, Mexikó nyert egy hangos 5-1 így a sorozat gyakorlatilag meghatározott. Egy héttel később az” El Tri ” megerősítette jelenlétét a 2014-es brazíliai világbajnokságon, Wellingtonban Új-Zélandra verve 2-4-re, Oribe Peralta mesterhármasával, aki ennek az interkontinentális visszavágásnak a főszereplője volt (az első szakaszban két gólt szerzett).

világbajnokság Brazília 2014szerkesztés

a mexikói válogatott június 13-án debütált a tizenötödik világbajnokságon:0 Kamerunnak, a “tricolor” doboz által uralt párbajban, ahol az első félidőben törölték a két gólt. Később június 17-én a helyi és kedvenc Brazil csapattal találkozott, 0:0-s döntetlennel, kiemelve a Mexikói kapus, Guillermo Ochoa teljesítményét. Ez az első alkalom, hogy a mexikói csapat nem ért véget Brazília elleni vereséggel a világbajnokság párharcaiban, valamint az első, ahol nem kaptak pontszámot az Amarela zöld csapattól. Végül lezárta a csoportkört Horvátország legyőzésével 3:1 június 23-án a hatodik egymást követő alkalommal kvalifikálta magát a kieséses fordulóba. Június 29-én fejezte be vb-részvételét Hollandia ellen a 16.döntő fordulójában. Miután a 48.percben Giovani dos Santoson keresztül megnyitotta a pontszámot, a Mexikói csapatot a holland csapat megelőzte, aki a mérkőzés utolsó percében visszatért, beleértve az Arjen Robben ellen elkövetett ellentmondásos büntetést is, hogy 1:2-es pontszámmal fejezze be az európaiak javára.

Copa am Adaptrica 2015

a 2014-es brazíliai fellépése után Miguel Herrera maradt a csapat élén azzal a céllal, hogy teljesítse az úgynevezett Világkupa-folyamatot, amely magában foglalja 2015-ben a Copa am Adaptrica Chile 2015 és a Copa Oro 2015 rendezését. Mint négy évvel ezelőtt történt, a válogatott versenyképesebb csapattal nem tudott részt venni a dél-amerikai tornán. Többek között a Concacaf kifejezett kérésének oka, hogy vegyen részt a versenyen a legmagasabb szintű elemekkel rendelkező területen; az európai klubok megtagadása bizonyos esetekben, hogy játékosaik részt vegyenek két versenyen, különösen, ha nem ez a terület (az egyetlen kötelező érvényű a FIFA előírásai szerint) és maga a szövetség gazdasági érdeke, nemcsak Concacaf esetén, hanem olyan mértékben, amely lehetővé tenné a pass számára, hogy “játsszon” kvalifikációt az Egyesült Államok ellen, hogy kvalifikálja magát a fifa Konföderációs Kupa 2017; esemény, amely nagyobb gazdasági jövedelmet tesz lehetővé marketing koncepcióval.

Mindezeket figyelembe véve a Miguel Herrera által vezetett csapat többnyire a helyi bajnokság játékosaiból, valamint ra (Jim) és jes (jes) Manuel Corona (Manuel Corona) játékosaiból állt, akik külföldön harcoltak (az egyetlen elem, amely részt vett a két versenyen).A Bolívia elleni debütáló játék nullás döntetlennel zárult, később egy jó kiállításon a csapat a helyi Chile ellen három gólig tudott döntetlent elérni, ra Argentinl Jim Enterprises és a honosított Mexikói Argentin Mat Enterprises Vuoso jegyzeteivel. Végül a csapat az első fordulóban kiesett Ecuadorral 2-1-re, ezzel a verseny utolsó előtti helyén ért véget.

Copa Oro 2015

a harcos játékosok többségének az Európai ligákba történő beépítésével a mexikói válogatott a Copa Oro-ban való részvételével szembesült azzal a kötelezettséggel, hogy megszerezze a címet; de a nyomás irányult edző és a játékosok után a rossz széria játékok nélkül győztes (beleértve a Copa America), a különböző incidensek média típusú a verseny előtt, és a látszólagos egyenlőséget szintek a többi csapat tekinthető kedvencek (Egyesült Államok és Costa Rica).

a csoportkörben a C csoport 6:0-ra verte Kubát az első mérkőzésen, beleértve Oribe Peralta hárompontos gólját. A második meccsen 0:0-ra egyenlített Guatemalával, az utolsó meccsen pedig 4:4-re Trinidad és Tobago. A második helyen végzett a csoportjában 5 ponttal. A negyeddöntőben hosszabbításban 1:0-ra legyőzte a vitatott tizenegyesgól tól től Andr ons Guardado nak nek Costa Rica az utolsó pillanatban. Az elődöntőben 2:1-re győzött, szintén hosszabbításban, ismét két kifogásolt büntetővel, amelyet Andr ons Guardado szerzett Panama ellen. A torna döntőjében Mexikó lett a címvédő, miután 3:1-re legyőzte Jamaicát Andro Argento, Jes Argentina Corona és Oribe Peralta jegyzeteivel, ezzel megszerezve a tizedik kontinentális trófeát.

Miguel Herrera menesztése után a brazil Ricardo Ferretti ideiglenes edzőként október 10-én kvalifikálta a nemzeti csapatot a 2017-es Konföderációs Kupa Oroszország miután az Egyesült Államokat 3:2-re verte hosszabbításban a Rose Bowl-ban Pasadenában Javier Hern, Oribe Peralta és Paul Aguilar góljaival; míg Geoff Cameron és Bobby Wood gólt szerzett a házigazdáknak. Hamarosan a kolumbiai Juan Carlos Osorio-t jelentették be új edzőnek.

Copa am Enterprica Centenario

már a kolumbiai technikai irányítása alatt a csapat sikeresen megkezdte részvételét a világbajnokság selejtezőjében azáltal, hogy négy győzelem után kvalifikálta magát az elődöntő negyedik napján az utolsó hatszögletűbe. Ugyanakkor, hogy egy sor barátságos mérkőzések (és szemlélve az utolsó párbajok Herrera és Ferretti) ő basted kiemelkedő széria mérkőzések vereség nélkül, hozzátéve, csak győzelmek és anélkül, hogy a cél; ami a játék stílusától vagy szintjétől függetlenül nagy várakozást váltott ki a Copa am Adaptrica Centenario számára, amely az első, amellyel a Mexikói képviselő 2007 óta szembesül a csillagdobozával (emlékezve a 2011-es és 2015-ös korlátozásokra).

a várakozásokat fokozta a pozitív csíkok folytatása, amelyek történelmi jelentőségűvé váltak az első szakaszban, amikor Uruguayt (3:1) és Jamaicát (2:0) verték, és Venezuelával (1:1) holtversenyben álltak. A regnáló bajnok Chile elleni negyeddöntő mérkőzésén azonban hirtelen esést rendeztek a kaliforniai Santa Clara-i Levi stadionban, amikor 7-0-ra veszített, ami a válogatott történetének legrosszabb hivatalos tornagyőzelme volt, és általában csak az Anglia elleni 8-0-s vereség múlta felül egy barátságos mérkőzésen, amelyet a legendás Wembley stadionban játszottak 1961-ben.

Konföderációs Kupa 2017

Juan Carlos Osorio vezetésével Mexikó részt vett a 2017-es FIFA Konföderációs Kupa Oroszországban a Concacaf rájátszásának győzteseként az Egyesült Államok csapatának 3:2-es legyőzésével. Az a-medencében Portugália, Új-Zéland és a házigazda Oroszország csapataival párosultak, ahol az első napon a Lusitaniai csapattal (2-2) döntetlent tudtak elérni. A második és a harmadik napon legyőzte az új-zélandiak és a házigazdák a pontszám 2:1, kvalifikálta magát az elődöntőbe, ahol Németország 4: 1-es terjedelmes pontszámmal kiesett. Végül ismét Portugáliával kell szembenéznie az esemény bronzáért, ahol hosszabbításban 2:1-re legyőzték.

Copa Oro 2017

ismét a két hivatalos verseny közötti időpontok összekapcsolása miatt a Mexikói csapatnak alternatív sorsolással kellett jönnie a 2017-es aranykupa vitájára. El Salvadorral, Jamaicával és Curacaóval együtt a C poolba került, a negyeddöntőbe jutott, miután legyőzte a Salvadoriakat (3-1), gól nélküli döntetlent játszott a Jamaicaiakkal és legyőzte Curazale-t (2-0). A következő szakaszban minimummal verte Hondurast, végül az elődöntőben, szintén minimummal, Jamaica ellen esett vissza.

World Cup Oroszország 2018edit

a mexikói válogatott debütált a tizenhatodik világbajnokság részvétel június 17-én, 2018 ellen Németország, egy érzelmi találkozás, amely nyert 1:0 (Hirving Lozano gólja 35′ – nél) az esemény első meglepetésében. Németország soha nem veszítette el első mérkőzését az előző bajnokság bajnokaként. Később, június 23-án 2:1-re verte Dél-Koreát (Carlos Vela góljai 26′ – nál, Chicharito Hern 66′ – nál, Son kedvezmény a hozzáadott idővel) azzal, hogy mindkét Chicharito megegyezett a Cuauht blokklánc Blanco és Rafael M blokkok három különböző Világkupán, valamint Luis Hern blokkok, mint a világkupák legjobb mexikói gólszerzője. A csoportkör utolsó mérkőzésén, június 27-én 0-3-ra estek Svédországba, bár kvalifikálták magukat a kieséses fordulóba azáltal, hogy eredményüket Németország vereségével ötvözték. Végül befejezi részvételét a hetedik egymást követő világbajnokságon a kieséses fordulóban azáltal, hogy 2-0-ra esik Brazília ellen július 2-án.

Copa Oro 2019edit

egy új Világkupa-ciklus kezdetével az argentin Gerardo Martino érkezésével megújult a kiválasztott csapat technikai irányítása. Az első hivatalos elkötelezettség a 2019-es Arany Kupa lenne, amelyet a FIFA Konföderációs Kupa eltűnése és a Copa America 2019-ben való részvétel iránti hajlandóság után más releváns megközelítésnek mutattak be. Ezenkívül a sérülések, nyugdíjazás vagy különféle elutasítások miatti hiányzások miatt az új edző csökkentett kerettel nézett szembe a tornával, ez összehasonlítva az előző világbajnokságon részt vevő csapattal. Június 15-én Kubát verte 7-0-ra, majd Kanadát és Martinique-ot legyőzve bejutott a második fordulóba csoportvezetőként; végül Costa Ricát és Haitit győzte le a negyeddöntőben és az elődöntőben. A döntőben július 7-én (ebben az esetben hatodik alkalommal) az Egyesült Államokkal nézett szembe a Chicagói Soldier Field-en, elérve a diadalt, következésképpen a címet 1-0-s pontszámmal Jonathan Dos Santos góljával. A díjátadó ünnepségen Guillermo Ochoa és Ra Enterprises Jim Enterprises vehette át a kitüntetést a versenyen játszott kiemelkedő szerepükért.