USC Trojans Men ’ s basketball

USC Trojans are 1,500–1,097 (.578) wszech czasów w Międzyuczelnianych rozgrywkach koszykarskich. Mają 25 All-Americans, 14 leaguechampionships, jeden tytuł turnieju konferencji, 16 występów turnieju NCAA, pięć Sweet Sixteen występów, trzy Elite osiem występów i dwa Final Four występów. Sam Barry i czterech jego zawodników USC (Jack Gardner, Alex Hannum, Tex Winter i Bill Sharman) zostało wprowadzonych do Koszykarskiej Galerii Sław Naismith Memorial jako trenerzy. (Sharman został również wprowadzony jako gracz.)

the early years (1906-28) Edit

7 grudnia 1906 roku Los Angeles Herald ogłosił: „Basketball Is Started At U. S. C.” pierwszym oficjalnym meczem USC basketball był interclass drubbing przez pierwszoroczniaków nad drugoroczniaków, 25-2. 16 stycznia 1907 roku USC zorganizowało swój pierwszy mecz Międzyuczelniany w południowej Kalifornii, wygrywając 18-15 z Occidental College.

po wyjątkowym sezonie w 1910 roku, kiedy USC zajęło drugie miejsce w lidze, metodyści (jak byli wtedy znani) powoli rozwijali program pod kierunkiem szeregu menedżerów graczy i trenerów na pół etatu. Wielu piłkarzy pełniło w tym czasie funkcję trenerów koszykówki, w tym Ralph Glaze, Dean Cromwell, Elmer „Gloomy Gus” Henderson i Leo Calland. Ponadto drużyna koszykarska USC często była zaśmiecona piłkarskimi wyróżnieniami, takimi jak USC Athletic Hall of Famers Morley Drury i Jess Mortensen.

w 1922 roku USC przyłączyło się do konferencji wybrzeża Pacyfiku. W 1928 roku pod wodzą Callanda zdobyli swój pierwszy tytuł w konferencji, pokonując Washington Huskies w drugim i ostatnim meczu z conference championship series. Charley Bone wykorzystał dwa rzuty w ostatniej chwili, aby zapewnić sobie zwycięstwo 27-26 i rozpocząć nową erę osiągnięć koszykarek USC.

era sama Barry ’ ego (1929-50)Edit

kiedy latem 1929 roku Leo Calland opuścił USC, aby zostać trenerem piłkarskim i dyrektorem sportowym Uniwersytetu w Idaho, legendarny trener piłkarski USC Howard Jones potrzebował nowego asystenta, a Uniwersytet potrzebował nowego trenera koszykówki. Jones polecił Samowi Barry ’ emu, jednemu z jego byłych asystentów na University of Iowa, który przez siedem lat trenował również koszykówkę Hawkeye. Barry zgodził się pójść za Jonesem Westem, po raz kolejny dołączając do jego piłkarskiej kadry, jednocześnie przejmując kontrolę nad programem koszykarskim.

Building a national power (1929-41)Edit

Barry przyniósł ze sobą agresywny styl gry Niecodzienny poza środkowym Zachodem. Jego strategiczne Innowacje położyłyby podwaliny pod ofensywę w trójkącie, a jego kampania polegająca na wyeliminowaniu środkowego skoku po każdym koszu zmieniłaby grę na zawsze. „Krążą plotki, że inni trenerzy konferencji przyglądają się Trojanom bez najmniejszego niepokoju” – skomentował dziennik „Trojan” przed pierwszym sezonem Barry ’ ego. Sezon 1929/1930 zakończył z wynikiem 15-5. USC pokonało Washington Huskies w trzech meczach, zdobywając PCC championship po raz drugi w historii szkoły. Pod koniec sezonu Johnny Lehners i center Jess Mortensen otrzymali wyróżnienia All-America, stając się pierwszymi dwoma All-Americanami w historii programu.

tworząc jeszcze trzech All-Americans (Jerry Nemer, Lee Guttero , Eddie Oram), USC zdominowało PCC South Division przez większą część lat 30., z pięcioma tytułami prosto division w latach 1932-1936 i tytułem w 1939. W 1935 roku trojanie zdobyli także tytuł konferencji, zwyciężając w Corvallis nad stanem Oregon. Po spadku do bobrów w pierwszym meczu serii, USC wygrało drugi remis serii. USC wygrało trzeci konkurs wynikiem 32-31, a w ostatnich sekundach meczu zwycięski strzał zaliczył Ernie Holbrook z All-Southern Division.

w sezonie 1939/40 USC zdobyło swój dziewiąty tytuł w dywizji po pokonaniu Oregon State w dwóch meczach w Shrine Auditorium. Prowadzone przez All-American Ralpha Vaughna, USC otrzymało pierwsze zaproszenie do ośmiozespołowego turnieju NCAA i zostało uznane za faworyta do walki o Krajowy tytuł. Trojanie pokonali Colorado 38-32 w pierwszej rundzie, by w półfinale zmierzyć się z Kansas Phogiem Allenem. Starszy Keith Lambert dał Trojansom prowadzenie z niecałą minutą gry, ale Howard Engleman strzelił gola z 16 sekundami, co dało Kansas zwycięstwo 43-42.

II wojna światowa i karuzela trenerska (1942-45)Edit

w styczniu 1942 roku Barry, ówczesny trener trzech głównych dyscyplin sportowych w USC, zaciągnął się do Marynarki jako komandor porucznik i został mianowany dyrektorem sportowym w zachodniej szkole treningowej Marynarki Wojennej V-5 W St.Marys, Georgia. Asystent trenera Julie Bescos przejął obowiązki głównego trenera pod nieobecność Barry ’ ego, kończąc sezon, dopóki nie odszedł do służby w Marynarce Wojennej w 1942 roku. Jack Hupp, dwukrotny napastnik all-Southern Division dla USC w 1935 i 1936, został mianowany głównym trenerem w październiku, ale w listopadzie wstąpił do Sił Powietrznych. Ernie Holbrook, były kolega Huppa z drużyny i gwiazda mistrza PCC z 1935 roku, został trenerem po pierwszym meczu sezonu i poprowadził Trojans do rekordu 23-5 i ich dziesiątego tytułu w dywizji Południowej PCC w sezonie 1943-44. Gene Rock i Ted Gossard zostali nazwani All-Americans. W następnym roku Holbrook został powołany do służby w armii, stając się czwartym trenerem koszykarskim USC, który odszedł do służby wojskowej w ciągu dwóch lat.

Bobby Muth, były kolega Huppa i Holbrooka, został wybrany na nowego trenera zastępczego. Muth starał się dorównać występom swojego poprzednika, nie mając powracających zawodników z 1943 roku z powodu wojny. W swoim pierwszym roku jako trener, udało mu się rozczarowujący rekord 8-12, USC pierwszy tracąc rekord od 11 lat.

Julie Bescos wróciła do USC po zakończeniu wojny w 1945 roku jako asystent trenera piłkarskiego, zdobywając srebrną gwiazdę za nadzorowanie ratowania i ewakuacji rannych marynarzy jako oficer pokładowy na uszkodzonym przez kamikaze USS „Saratoga”. W 2007 został pośmiertnie wprowadzony do USC Athletics Hall of Fame.

były piłkarz i trener Ernie Holbrook zginął podczas walk w Europie. Jako szeregowy w 28 Dywizji Piechoty „Keystone” Holbrook został zabity w początkowej fazie bitwy o wybrzuszenie w grudniu 1944 roku. Każdego roku Ernie Holbrook Memorial Award jest wręczana ku jego pamięci najbardziej inspirującemu koszykarzowi zespołu.

Sam Barry powraca (1945-50)Edit

wraz z kapitulacją Japończyków w sierpniu 1945 roku, Sam Barry został zwolniony z marynarki, otrzymując wyróżnienie za pracę w fizycznym i wojskowym szkoleniu personelu marynarki na południowym Pacyfiku. Następnie powrócił na przedwojenne stanowisko głównego trenera koszykówki. Barry nigdy jednak nie zdołał odzyskać swoich przedwojennych sukcesów. Przed wojną Barry ustanowił rekord wygranych i przegranych 208-95, wygrywając 68% swoich partii. W meczach po wojnie jego zwycięski odsetek spadł do 58%, z ogólnym rekordem 68-49. Pomimo tego spadku wydajności, zespół Barry ’ ego nadal zajął drugie miejsce w dywizji w ciągu ostatnich pięciu lat jego kariery.

23 września 1950 roku, podczas uprawiania piłki nożnej na Memorial Stadium w Berkeley, Barry doznał zawału serca i zmarł w wieku 57 lat. Pozostaje najlepszym trenerem USC, z ogólnym rekordem 260-138. W ciągu 17 lat jako trener, jego drużyny zdobyły osiem tytułów dywizji i trzy tytuły konferencyjne, a także osiem all-Americans. Jego 40 zwycięstw z rzędu nad rywalem crosstown UCLA jest najdłuższą passą wygranych przez każdego trenera przeciwko pojedynczemu przeciwnikowi w historii koszykówki uniwersyteckiej.

the Forrest Twogood era (1951-66)Edit

po nagłej śmierci sama Barry ’ ego we wrześniu 1950 roku, USC zwróciło się do asystenta trenera Forresta Twogooda, który wcześniej był trenerem na University of Idaho i University of San Francisco. Twogood pracował jako asystent Barry 'ego, trenując pierwszoroczniaków trojana i grał dla Barry’ ego na University of Iowa.

Final Four (1954)Edytuj

ton lub styl tego artykułu może nie odzwierciedlać encyklopedycznego tonu używanego na Wikipedii. Zobacz Przewodnik Wikipedii DO PISANIA lepszych artykułów, aby uzyskać sugestie. (Maj 2015) (dowiedz się, jak i kiedy usunąć ten Komunikat szablonu)

Ta sekcja wymaga dodatkowych cytatów do weryfikacji. Pomóż ulepszyć ten artykuł, dodając cytaty do wiarygodnych źródeł. Niezaspokojony materiał może zostać zakwestionowany i usunięty. (Maj 2015) (dowiedz się, jak i kiedy usunąć ten Komunikat szablonu)

Hail Welsh! Niech Żyje Pausig! Niech Żyje Irvin! Hail Hammer! Chwała Psałterzowi! Hail Carr! Hail Twogood! Chwała Trojanom!
SC jest 1954 niekwestionowanym mistrzem Pacific Coast Conference basketball.

dwa tygodnie przed zakończeniem sezonu 1953-54 i zajmując trzecie miejsce w PCC, USC wygrało dwa mecze przeciwko ówczesnej, zajmującej drugie miejsce Kalifornii. Kolejna i ostatnia seria konferencji sezonu regularnego zmierzyła się z pierwszoligowym UCLA Bruins. Wchodząc do serii, John Wooden ’ s Bruins-zdobywcy czterech tytułów dywizji w ciągu pięciu lat—byli na 13-meczowej passie zwycięstw, nie został pokonany u siebie przez cały sezon, nie przegrał obu gier serii u siebie w ciągu sześciu lat i potrzebował tylko jednej wygranej w dwóch meczach, aby zabezpieczyć tytuł dywizji.

trzeci zespół USC All-America center, Roy Irvin, zdobył 29 punktów w pierwszym meczu w prowadzeniu trojanów obok Bruins, 79-68. W drugim konkursie, kolejny mocny występ Irvina widział trojanów z liderem pod koniec gry, aż UCLA zremisowało wynik w ostatniej minucie. Trojan Chet Carr wykonał skok na odległość 10 stóp w słabnących sekundach, zapewniając zwycięstwo i pierwsze od 11 lat mistrzostwo dywizji trojanów.

dzienny Trojan po mistrzostwach PCC USC.

USC zmierzyło się z Oregon State Beavers i ich 7-metrowym, 3-calowym środkiem, Wade Halbrook w PCC Championship series, aby określić, która drużyna będzie reprezentować PCC w turnieju NCAA. W meczu otwarcia serii, Trojanie pokonali Halbrooka i wygrali 65-47. W drugim meczu Halbrook zdobył 12 punktów i stłumił ofensywę USC swoim odbiciem i obroną. Bobry pokonały trojanów 20-6 w ostatnich 10 minutach pierwszej połowy i pomimo próby powrotu w trzeciej kwarcie, USC zostało pokonane po raz pierwszy w sześciu meczach.

mecz finałowy był bliski. Halbrook i Irvin poprowadzili wysiłki swoich drużyn w ostatnich minutach, wymieniając koszyki i prowadzenie, dopóki strzał Irvina nie dał Trojanom przewagi na dobre, z niecałą minutą. Dwa rzuty wolne kapitana Dicka Welsha z 27 sekundami zapewniły zwycięstwo 48-45 dla USC.

USC awansowało do 16-drużynowego turnieju NCAA i rozpoczęło grę turniejową w Corvallis, gdzie Trojanie pokonali w pierwszej rundzie stan Idaho 73-59. W meczu drugiej rundy, Trojans zmierzyli się z Santa Clara Broncos, zespołem, który grał w trzech kolejnych turniejach NCAA. Gra była ściśle kwestionowana przez cały czas, z 13 prowadzącymi zmianami i 8 remisami. W trzecim kwartale nastąpił gwałtowny wzrost koniunktury ze strony trojanów, który Broncos dopasowali do kwartału zamkniętego. Santa Clara wszedł do finałowej 40 sekund słabej czwartej kwarcie z 3-punktową przewagą. Irvin z USC został faulowany, gdy strzelił gola na lay-in, a jego wykonany rzut wolny zremisował mecz 57-57. Na koniec okresu regulaminowego wynik pozostał remisowy. W ostatniej minucie dogrywki Trojańczycy ponownie tracili trzy punkty. Walijczyk zdobył bramkę, doprowadzając trojanów do jednego punktu Santa Clara. Guard Tony Psaltis wyrównał wynik 65-65 rzutem wolnym, wymuszając drugą dogrywkę.

pojedynczy punkt—pochodzący z rzutu wolnego od Walijczyka USC w pierwszych 30 sekundach drugiej pięciominutowej dogrywki-zapewniał marżę wygranych dla trojanów. W tym samym roku NBA wprowadziła 24-sekundowy zegar strzału, Santa Clara trzymała piłkę, aby przeciągnąć grę na cztery minuty i siedem sekund. Mając 17 sekund do końca, Ken Sears próbował podjechać do kosza. Kilku trojanów otoczyło go i zmusiło do odwrotu. Czas minął i trojanie awansowali do Final Four w Kansas City.

USC zmierzyło się z Bradley Braves w meczu Final Four. Trojanie utrzymali prowadzenie przez większość zawodów, ale Bradley powrócił w czwartej kwarcie. Utrzymując jednopunktową przewagę z minutą do końca, Trojanie byli bez prowadzącego strzelca Roya Irvina, który faulował z gry. Bradley zdobył pięć punktów bez odpowiedzi w ostatniej minucie, aby objąć prowadzenie 74-70, zapewniając zwycięstwo. Jack Dunne z USC zdobył sześć sekund, ale wynik nie był wystarczający, aby usunąć deficyt trojanów. USC uległo Penn State w meczu o trzecie miejsce, 70-61, po późnej próbie powrotu trojanów, rozpoczętej po 20 punktach.

Gazeta studencka USC, The Daily Trojan, zastanawia się nad sezonem:

faktem pozostaje, że to, co już zrobili, jest po prostu fenomenalne. Przeciwstawili się wszystkim” niemożliwym”,” nie można”,” nigdy „i” zbyt dużym ” szansom, aby dziś podnieść się na tę stację. Po drodze zdobyli tytuły PCC Southern Division, Pacific Coast Conference i NCAA Western Regional. To powinno wydawać się „wystarczające” dla zespołu, który kiedyś został uznany za „martwy”.”- Jack McCurdy, 19 marca 1954

era Boba Boyda (1967-79)Edit

w 13-letniej karierze jako główny trener drużyny koszykarskiej USC jego zespoły przeszły 216-131 i grały w Po sezonie cztery razy (1979 NCAA playoffs, 1973 NIT oraz 1974 i 1975 Commissioner ’ s Conference tourney). Jego drużyna z 1971 roku, która przegrała 24-2 i zajęła piąte miejsce w kraju (USC zajęło pierwsze miejsce w midseason), jest uważana za najlepszą w USC (wygrał także 24 mecze w 1974 roku). Jego zwycięstwa nad UCLA w 1969 i 1970 były pierwszymi przegranymi UCLA w Pauley Pavilion, zbudowanym w 1966. Dwukrotnie został wybrany konferansjerem roku. Wysłał do NBA dziesięciu zawodników, w tym Paula Westphala i Gusa Williamsa.

Morrison and Raveling (1980-94) Edit

w siedmiu sezonach w USC Stan Morrison miał rekord 103-95 i zajął pierwsze miejsce w Pac-10 w 1985 roku. George Raveling przejął program w 1987 roku, prowadząc trojanów do dwóch występów w turnieju NCAA. W ciągu ośmiu sezonów ustanowił rekord 115-118.

The Henry Bibby era (1995-2005)Edit

w 1995 roku były UCLA great Henry Bibby został mianowany głównym trenerem męskiej koszykówki USC. W ciągu dziesięciu sezonów Bibby miał ogólny rekord wygranych i przegranych 131-111 w USC. Poprowadził swoje drużyny w 1997, 2001 i 2002 do turnieju NCAA, w tym występ w Elite Eight w 2001, ale został zwolniony po czterech meczach w swoim ostatnim sezonie.

ostatni sukcesedytuj

USC awansował do Sweet Sixteen w 2007 NCAA Men ’ s Division I Basketball Tournament, prowadzony przez przyszłych graczy NBA Nick Young, Taj Gibson i Gabe Pruitt, z Timem Floydem jako ich głównym trenerem. Po raz pierwszy od 2001 roku, a po raz drugi od 1961 roku. Zespół pokonał Kevina Duranta i Texas Longhorns, a następnie zmierzył się z Tylerem Hansbroughem i UNC Tarheelsem w Sweet Sixteen. USC zbudował sporą przewagę w pierwszej połowie przeciwko UNC przed wielokrotnymi wątpliwymi faulami przeciwko Taj Gibson zmusił USC do siedzenia Taj Gibson przez dłuższy okres czasu w drugiej połowie, przy czym Tarheels byli w stanie objąć prowadzenie i wygrać mecz.

2007–08edytuj

Główny artykuł: 2007-08 USC Trojans men ’ s basketball team

w sezonie 2007-08 w USC występował obrońca O. J. Mayo Z Huntington High School. Został sklasyfikowany przez kilka najważniejszych publikacji sportowych jako najlepszy zawodnik sezonu 2007. W sezonie 2007-2008 Trojans grali u siebie w Kansas Jayhawks i Oklahoma Sooners. Zagrali także w Anaheim Classic w dniach 22-25 listopada 2007 roku. Każdego wieczoru USC grało drużyny Z Big Ten, Big East, SEC i Big 12. Dodatkowo mieli rewanżowy mecz przeciwko South Carolina Gamecocks w Columbii w stanie Karolina Południowa. Po zakończeniu sezonu regularnego i turnieju Pac-10, USC zdobyło # 6 miejsce w turnieju NCAA. Trojany były rozstawione z numerem 11 przeciwko Kansas State Wildcats. Ten mecz pierwszej rundy zyskał duże zainteresowanie mediów ze względu na pojedynek pomiędzy college phenoms O. J. Mayo i Michaelem Beasleyem. Chociaż gra była stosunkowo blisko w pierwszej połowie i na początku drugiej połowy, Wildcats wyszli ze zwycięstwem wynikiem 80-67. Zgodnie z oczekiwaniami wielu, Mayo przystąpił do draftu NBA pod koniec sezonu 2007-08. Został wybrany jako 3rd ogólnej loterii pick przez Minnesota Timberwolves. Sezon 2007/2008 zakończył z rekordem 21-12. Jednak 3 stycznia 2010 Uniwersytet zakończył wewnętrzne dochodzenie w sprawie zarzutów, że Mayo otrzymał niewłaściwe świadczenia podczas pobytu w USC w latach 2007-2008. Uniwersytet stwierdził, że Mayo nie otrzymał niewłaściwych świadczeń i że trener Tim Floyd był aktywnym uczestnikiem zapewnienia, że Mayo nadal otrzymywać pieniądze i prezenty w imieniu agenta sportowego, z naruszeniem przepisów NCAA. W związku z tym USC ogłosiło, że Mayo nie może grać w sezonie 2007-08, a USC Basketball dobrowolnie wycofało wszystkie wygrane w sezonie regularnym od sezonu 2007-08. Rekord USC za lata 2007-2008 wynosi więc 0-12, co wynika ze specyficznych zasad punktacji przy oznaczaniu wygranych bez konkursów.

2008-09-09

w latach 2008-2009 zespół zajął 3. miejsce w klasyfikacji według Rivals.com, All-American forward DeMar DeRozan. USC otrzymało również zobowiązanie od point guard Percy Romeo Miller Jr vel Lil Romeo, syna mistrza P. zespół zdecydował się nie organizować obchodów Midnight Madness z 17 października 2008 roku.

opierając się na sukcesach poprzednich lat, trojanie pokonali Arizona State w meczu o mistrzostwo Pac-10 i zakończyli swój trzeci z rzędu występ w turnieju NCAA. Pokonali Boston College i dotarli do drugiej rundy, gdzie przegrali 74-69 z wicemistrzem stanu Michigan.

SanctionsEdit

3 stycznia 2010 roku USC ogłosiło, że wdrożyło samodzielnie nałożone sankcje za naruszenia zasad NCAA związanych z Mayo. Sankcje obejmują roczny zakaz konkurencji po sezonie 2009-2010, zmniejszenie jednego stypendium na lata akademickie 2009-2010 i 2010-2011 oraz zmniejszenie liczby dni rekrutacji i autokarów uczestniczących w rekrutacji poza kampusem do 2011 roku. Szkoła wycofała również wszystkie wygrane zdobyte w sezonie 2007-2008, ze względu na brak kwalifikacji w tym czasie.

Andy Enfield and the future (2013– )Edit

po zostaniu pierwszym trenerem, który poprowadził 15-seed do Sweet 16, prowadząc swoje Florida Gulf Coast Eagles do niepokojów Georgetown i San Diego State, Andy Enfield został zatrudniony jako nowy trener w USC 1 kwietnia 2013. Enfield zastępuje tymczasowego trenera Boba Cantu, który zastąpił zwolnionego trenera Kevina O ’ Neilla. po rozpoczęciu sezonu 7-10 Trojanie zakończyli sezon 14-18 i opuścili turniej NCAA w poprzednich dwóch latach.

pierwszymi dwoma zatrudnionymi asystentami Enfielda byli Tony Bland z SDSU z raportowanym kontraktem w wysokości 300 000 USD rocznie i Jason Hart z Pepperdine University. Obie mają silną reputację jako rekruterzy.