Apa Pool rules Variations

jeśli jesteś nowy w APA, istnieją pewne odmiany reguł, o których powinieneś wiedzieć. Oto one:

8 Ball

2nd Ball break jest legalny. Wbicie bili 8 w przerwie jest wygraną, chyba że zarysujesz lub wylecisz bilą ze stołu, co sprawia, że jest to strata.

zadrapanie lub faul w przerwie, w której 8 bila nie jest wbita, daje 2.bilę gracza w ręce w kuchni. To tylko pierwszy strzał po przerwie. Zadrapanie lub faul w dowolnym innym czasie podczas gry przyznaje przeciwnikowi piłkę w dowolnym miejscu na stole.

zrób to, weź. Jeśli wbijesz tylko jedną kulę obiektu na przerwie, to jest to kombinezon (bryły lub paski), który będziesz strzelał. Jeśli wbijesz jedną lub więcej części stałych i pasków, jest to otwarty stół. Otwarte kombinacje tabeli (uderzając solid do kieszeni pasek i odwrotnie) są legalne. Obiekt kulki nie muszą być „nazywane”. Strzał liczy się tak długo, jak jest to legalne trafienie. Liczenie rzutów slopem jest jedną z najczęstszych skarg, jakie słyszę od graczy, ale mogę powiedzieć, że na wyższych poziomach umiejętności nie ma prawie tak wielu rzutów slopem, jak możesz sądzić.

gracz, który legalnie wbije 8 piłek wygrywa stojak. Bila 8 nie jest wywoływana, ale raczej wyznaczona kieszeń musi być oznaczona. Umieść znacznik kieszonkowy lub inny mały przedmiot obok kieszeni, do której zamierzasz wbić 8 kulek. Nie używaj kostki kredy do oznaczania kieszeni. Wiele razy na stole znajduje się wiele kostek kredy.

9 Ball

APA 9 ball różni się od Texas Express rules 9 ball. APA 9 ball jest tak naprawdę hybrydą 9 ball i straight pool. Kulki 1-8 liczą się jako 1 punkt, a 9 kulek jako 2 punkty. Jeśli 9 bila jest wbita w break liczy się jako 2 punkty, a wszystkie inne bile wbite są liczone tak długo, jak strzał break jest legalny (1 bila musi zostać trafiona jako pierwsza). Wszystkie pozostałe kule obiektu są liczone jako martwe kule, a następnie odtwarzany jest nowy stojak. Każda nielegalnie wbita bila jest liczona jako martwa Bila i pozostaje w dół. Jedynym wyjątkiem jest 9 Bila, która jest zauważona, jeśli nielegalnie wbite. Gracz, który zdobędzie punkty na wyznaczonym przez siebie poziomie (zależnym od poziomu umiejętności) jako pierwszy wygrywa mecz.

nie ma push out na 1st strzał po przerwie. Gracz przy stole musi grać przy stole tak, jak jest. Nie ma Zasady 3 faulów, która ma sens, biorąc pod uwagę sposób zdobywania punktów. Skoki są dozwolone, ale nie z sygnałami skoku. Każdy strzał, w którym twoim zamiarem jest nie wbić piłki, powinien być oznaczony jako strzał Defensywny. Obejmuje to, jeśli podniesiesz białą bilę i wręczysz ją przeciwnikowi, dając im piłkę w ręku.