APA Pool szabályok variációi

ha még nem ismeri az APA-t, vannak olyan szabályváltozatok, amelyekről tudnia kell. Itt vannak:

8 labda

a 2.labda szünet törvényes. Zsebre a 8 labdát a szünet egy győzelem, ha nem karcolja meg, vagy repülni a golyó le az asztalra, ami miatt a veszteség.

egy karcolás vagy szabálytalanság a szünetben, amikor a 8 labdát nem zsebre teszik, a 2.játékos labdát a kezében tartja a konyhában. Ez csak a szünet utáni 1. lövésre vonatkozik. A karcolás vagy szabálytalanság bármikor a játék során díjat az ellenfél labdát a kezében bárhol az asztalon.

csináld, vedd el. Ha csak egy tárgygömböt zsebel be a szünetben, akkor ez az öltöny (szilárd vagy csíkos), amelyet lőni fog. Ha mind a szilárd anyagok, mind a csíkok közül egyet vagy többet zsebre tesz, az nyitott asztal. Nyílt asztal kombinációk (üti a szilárd zseb egy csík és fordítva) jogi. Object labdákat, hogy nem kell “úgynevezett”. A lövés addig számít, amíg törvényes találat történik. Moslék lövések a számlálás az egyik leggyakoribb panasz, amelyet a játékosoktól hallok, de elmondhatom, hogy a magasabb képzettségi szinteken közel sem annyi moslék lövés van, mint amennyit elhitethet.

az a játékos nyer, aki legálisan zsebre teszi a 8 labdát. A 8 labdát nem hívják, hanem egy kijelölt zsebet kell megjelölni. Helyezzen egy zsebjelzőt vagy más apró tárgyat a zseb mellé, amelybe a 8 golyót be akarja lőni. Ne használjon kocka krétát a zsebének megjelölésére. Sokszor több kocka Kréta van az asztalon.

9 labda

APA 9 labda eltér a Texas Express szabályok 9 labda. APA 9 labda valóban egy hibrid 9 labda és egyenes medence. Az 1-8 golyó 1 pontnak, a 9 labda pedig 2 pontnak számít. Ha a 9 labdát a szünetben zsebre teszik, akkor az 2 pontnak számít, és minden más zsebre tett golyó is számít, mindaddig, amíg a break lövés törvényes (1 labdát kell először eltalálni). Az összes többi tárgygolyó halott golyónak számít,majd egy új rack kerül lejátszásra. Minden illegálisan zsebre tett labdát Holt labdának tekintünk, és lent marad. Az egyetlen kivétel a 9 labdát, amely foltos, ha illegálisan zsebre. Az a játékos nyeri meg először a mérkőzést, aki eléri a kijelölt pontszintjét (a képzettségi szint határozza meg).

nincs nyomja ki az 1.lövés a szünet után. Az asztalnál ülő játékosnak úgy kell játszania az asztalt, ahogy van. Nincs 3 szabálytalanság, amelynek értelme van, tekintettel a játék pontozásának módjára. Ugrás felvételek megengedettek, de nem ugrási jelekkel. Minden lövés, ahol a szándék az, hogy nem zsebre a labdát kell jelölni, mint egy védekező lövés. Ez magában foglalja, ha felveszi a fehér golyó fel, és adja át az ellenfél ad nekik labdát a kezében.