Oglądasz: koszykarze z Georgii wycofują się z emocjonującej wygranej w ostatniej sekundzie z Kentucky

GEORGIA GAME-zwycięzca!

Dawgs beat the brzęczyk and Kentucky pic.twitter.com/NhDaWEOvAf

— SEC Network (@SECNetwork) styczeń 21, 2021

ATHENS-P. J. Horne zaliczył inbounds pass z Sahvir Wheeler z 1.3 sekundy do końca do podnoszenia Georgia do 63-62 zwycięstwo nad Kentucky w środę wieczorem.

„Przyszliśmy walczyć.

To mój pierwszy raz w koszykówce.”

pierwsze zwycięstwo ugi nad Kentucky od 2013 roku przełamało serię przegranych 14 meczów w serii i doprowadziło do tego, że typowa dla March Madness była to uroczysta zbiórka psów.

„Jestem dumny ze sposobu, w jaki zostali zamknięci i straceni na końcu.”

Brandon Boston zdobył 18 punktów do prowadzenia w Wielkiej Brytanii, w której ostatnie trzy czwarte rzutu karnego Keion Brooks (12 punktów) nie trafił w brzęczyk.

Bulldogs (9-4, 2-4 SEC) zdobyli sześć punktów, a dwie minuty zostały przeciwko Wildcats (4-9, 3-3) W Stegeman Coliseum, ale Georgia utrzymała swoją pozycję, aby wygrać swój drugi mecz ligowy z rzędu.

pierwszoroczniak KD Johnson trafił 3 punkty z 1:49 w lewo, aby odciąć prowadzenie Kentucky na pół na 62-59.

chwilę później Wheeler podszedł do Andrew Garcii pod kosz, aby przeciągnąć Georgię do 62-61 z 33 sekundami.

Wheeler postawił strażnika Kentucky Devina Askew na linii.

Askew, najlepszy strzelec rzutu wolnego w reprezentacji Wielkiej Brytanii (82%), nie trafił do pierwszej rundy rzutu wolnego z 23,5 sekundy do końca, ustanawiając ostateczne posiadanie UGA.

Wheeler jechał pasem w ostatnich sekundach, ale jego strzał został odrzucony przez Isaiaha Jacksona, szóstego zablokowanego strzału Kentakiego.

trener Tom Crean wezwał do 30-sekundowego timeoutu z 3,5 sekundy pozostało.

„kiedy zabraliśmy ten czas, trener Crean powiedział wszystkim, aby przestali wszystko i wzięli trzy oddechy” – powiedziała Garcia. „Wzięliśmy te trzy oddechy i wróciliśmy do walki.”

pierwsza próba Wheelera przy wejściu do piłki nie powiodła się i został zmuszony do zwołania kolejnego timeoutu, co doprowadziło Creana do sporządzenia kolejnej gry w huddle.

drugi raz był urok. Buldogi ustawiły się w szyku prostoliniowym, a Wheeler znalazł Horne ’ a przycinającego do kosza.

Horne, 6-metrowy słupek, który spędził większość gry na obwodzie polując na swój 3-punktowy strzał, zajął się resztą, wkładając piłkę po pierwszym uderzeniu w podanie.

Garcia, transfer z Stony Brook, poprowadził Georgię z 16 punktami i 6 zbiórkami.

Wheeler miał 10 punktów i 7 asyst, Johnson miał 10 punktów, a Justin Kier zdobył 7 punktów i miał 5 z 10 przechwytów.

Gruzja miała przewagę 30-27 w przerwie po prowadzeniu aż o dziewięć punktów.

Johnson znokautował 3-punktowego na 5:37 mark do cap 10-0 run i zrobić to 26-17.

John Calipari wezwał timeout, a jego zespół odpowiedział biegiem 8-0, aby wrócić w jednym na 26-25.

Wheeler jednak utrzymał UK na dystans zmierzając do przerwy z dwoma koszami napędowymi, gdy UGA utrzymał krawędź zmierzającą do przerwy.

Buldogi wracają do akcji o 14: 00 przeciwko Florydzie w Atenach.

aligatory (7-4, 4-3)