Néz: Georgia kosárlabda húzza ki izgalmas utolsó másodperces győzelem Kentucky

GEORGIA játék-győztes!

a Dawgs beat a buzzer és a Kentucky — ban pic.twitter.com/NhDaWEOvAf

Athén-P. J. Horne gólt szerzett sahvir Wheeler 1,3 másodperccel maradt hátra, hogy Georgiát 63-62-es győzelemre emelje Kentucky felett szerda este.

“nagyszerű érzés, csodálatos érzés legyőzni egy olyan csapatot, mint a Kentucky” – mondta Horne, a Virginia Tech diplomás átigazolása. “Harcba jöttünk.

“ez egy nagy élmény, hogy elérje a játék-győztes. Ez az első az egyetemi kosárlabdában.”

az UGA első győzelme Kentucky felett 2013 óta megtörte a sorozat 14 meccses vereségsorozatát, és olyan ünnepi kutyához vezetett, amelyet általában a March Madness számára tartottak fenn.

összefüggő: Calipari azt mondja, hogy Kentucky készen áll a grúziai”áttörésre”

“azt hittük, hogy nyerni fogunk” – mondta Crean. “Büszke vagyok arra, ahogy bezárkóztak és kivégezték őket a végén.”

Brandon Boston 18-at szerzett az Egyesült Királyság vezetésében, amelynek utolsó elkeseredett kétségbeesése a keion Brooks háromnegyedes bírósági lövése (12 pont) elmaradt a zümmögőtől.

a Bulldogs (9-4, 2-4 MP) hat ponttal lemaradt, két perc maradt a Wildcats ellen (4-9, 3-3) A Stegeman Colosseumban, de Georgia megőrizte nyugalmát, hogy megnyerje második egyenes bajnoki meccsét.

a gólya KD Johnson 3 mutatót ért el 1:49-rel, így Kentucky előnyét felére csökkentette 62-59-nél.

pillanatokkal később Wheeler Andrew Garcia-hoz fordult a kosár alatt, hogy 62-61-re húzza Georgiát, 33 másodperc van hátra.

Wheeler fel Kentucky Gólya őr Devin Askew a sorban a következő út le.

Askew, az Egyesült Királyság csapatának legjobb szabaddobó lövője 82 százalékkal, 23,5 másodperccel lemaradt az egy-egy szabaddobási helyzet elejéről, beállítva az UGA végső birtoklását.

Wheeler az utolsó másodpercekben hajtotta a sávot, de lövését a határon kívül elutasította Isaiah Jackson, Kentucky éjszaka hatodik blokkolt lövése.

Tom Crean edző 30 másodperces időtúllépést kért 3,5 másodperc hátralévő idővel.

“amikor kivettük ezt az időtúllépést, Crean edző azt mondta mindenkinek, hogy hagyjon fel mindennel, és vegyen három lélegzetet” – mondta Garcia. “Vettünk három lélegzetet, és visszatértünk a harchoz.”

Wheeler első kísérlete, hogy bejusson a labdába, félresikerült, és kénytelen volt újabb időtúllépést hívni, ami Crean-t arra késztette, hogy újabb játékot készítsen a huddle-ben.

a második alkalommal volt a varázsa. A Bulldogok egyenes vonalban sorakoztak fel, Wheeler pedig megtalálta Horne-t, aki a kosárba vágott.

Horne, egy 6 láb-6 poszt, aki a játék nagy részét a kerületen töltötte, 3 pontos lövését vadászva, a többiről gondoskodott, a labdát betette, miután a passzt először megpördítette.

Garcia, a Stony Brook diplomás átigazolása 16 ponttal és 6 lepattanóval vezette Georgiát.

Wheelernek 10 pontja és 7 asszisztja volt, Johnsonnak 10 pontja volt, Justin Kier pedig 7 pontot szerzett, és 5 volt a Bulldogs 10 lopásából.

Grúzia 30-27-es előnyt tartott a félidőben, miután kilenc ponttal vezetett.

Johnson leütött egy 3-pointer a 5:37 pont, hogy 10-0-ra zárjunk, és legyen 26-17.

John Calipari időtúllépést hívott, csapata pedig 8-0-s futással válaszolt, hogy 26-25-re visszatérjen az egyikbe.

Wheeler azonban két vezetőkosárral távol tartotta az Egyesült Királyságot a szünetben, miközben az UGA a szünetben tartotta az élét.

a Bulldogok délután 2 órakor térnek vissza akcióba Florida ellen Athénban.

a Gators (7-4, 4-3) jön le a 75-49 hazai győzelem No.6 Tennessee kedden este.