Hodinky: Gruzínský basketbal vytáhl vzrušující výhru na poslední sekundu nad Kentucky

GEORGIA GAME-vítěz!

Dawgs porazit bzučák a Kentucky 🚨 pic.twitter.com/NhDaWEOvAf

— SEC Network (@SECNetwork) leden 21, 2021

ATÉNY — P. J. Horna vstřelil z přihrávka od Sahvir Wheeler s 1,3 sekund zvednout Gruzie na 63-62 vítězství nad Kentucky ve středu večer.

„je To skvělý pocit, to je úžasný pocit porazit tým, jako je Kentucky,“ Horna, absolvent transfer z Virginia Tech, řekl. „Přišli jsme do bitvy.

“ je to skvělý zážitek zasáhnout vítěze hry. Je to můj první basketbal na vysoké škole.“

UGA první vítězství nad Kentucky od roku 2013 se vloupal, co byl 14-hra porážek v řadě a vedla k jakési slavnostní dogpile obvykle vyhrazena pro Madness Března.

příbuzný: Calipari říká, že Kentucky je připraven „prorazit“ v Gruzii

„věřili jsme, že vyhrajeme,“ řekl Crean. „Jsem hrdý na to, jak se na konci zamkli a popravili.““

Brandon Boston nastřílel 18 na vedení UK, který viděl jeho poslední vydechnutí zoufalství tři čtvrtiny soudu zastřelil z Jiří Brooks (12 bodů) nedosáhne na zvonek.

Bulldogs (9-4, 2-4 SEC), tažené o šest bodů dvě minuty proti Wildcats (4-9, 3-3) na Stegeman Kolosea, ale Gruzie udržuje svou vyrovnanost vyhrát svůj druhý ligový zápas.

Nováček KD Johnson zasáhl 3-ukazatel s 1: 49 vlevo snížit Kentucky vedení v polovině 62-59.

Okamžiků později, Kolář klenutými Andrew Garcia pod koš pro layup vytáhnout Gruzii, aby v rámci 62-61 s 33 vteřin.

Wheeler dal Kentucky nováček stráž Devin nakřivo na lince další cestu dolů.

Nakřivo, horní volný hod střelec v týmu velké BRITÁNIE na 82 procent, minul přední konec jeden a jeden volný-hodit situace s 23.5 sekund, nastavení UGA konečné držení.

Wheeler jel v posledních sekundách, ale jeho střelu Isaiah Jackson odmítl mimo hranice, Kentucky je šestým blokovaným výstřelem noci.

trenér Tom Crean požadoval 30sekundový časový limit se zbývajícími 3,5 vteřinami.

„když jsme si vzali ten časový limit, trenér Crean řekl všem, aby zastavili všechno a třikrát se nadechli,“ řekl Garcia. „Vzali jsme ty tři dechy a vrátili se k boji.““

Wheeler je první pokus o příchozí míč šel nakřivo, a on byl nucen zavolat další timeout, což vede Crean vypracovat další hru v mlýnu.

podruhé bylo kouzlo. Buldoci se seřadili v přímé formaci, a Wheeler našel Horne řezání do koše.

Horne, 6-noha-6 post, který strávil většinu hry na obvodu lovu, jeho 3-bodový záběr, se postaral o zbytek, kterým míč v po zpočátku cvrlikající průsmyku.

Garcia, absolventský přestup ze Stony Brook, vedl Gruzii 16 body a 6 doskoky.

Wheeler měl 10 bodů a 7 asistencí, Johnson měl 10 bodů a Justin Kier zaznamenal 7 bodů a měl 5 Bulldogs‘ 10 krade.

Gruzie držela v poločase výhodu 30-27 poté, co vedla až o devět bodů.

Johnson srazil 3-ukazatel na 5:37 označte limit 10-0 běh a učinit z něj 26-17.

John Calipari zavolal časový limit a jeho tým odpověděl spuštěním 8-0, aby se dostal zpět do jednoho v čase 26-25.

Wheeler, nicméně, držel UK v šachu míří do přestávky se dvěma jízdními košů, jak UGA držel edge míří do přestávky.

Bulldogs se vrací do akce ve 2 hodin proti Floridě v Aténách.

Gators (7-4, 4-3) přicházejí z 75-49 domácí vítězství nad č. 6 Tennessee v úterý večer.