tenis terminy i słowa wiedzieć

Tenis to sport, w którym „miłość” oznacza zero, a system punktacji jest inny w grach, setach i meczach. Oznacza to, że może to być mylące.
tutaj przyjrzymy się słowom, które możesz chcieć znać, zanim pójdziesz do sądu. Opanowanie właściwej terminologii może nie pomóc w forehandzie lub serwowaniu, ale przynajmniej w rozmowie możesz spędzać czas z każdym.

as – piłka, która jest tak dobrze serwowana, że przeciwnik nie może jej dotknąć swoją rakietą.
Reklama-skrót od Advantage. Jest to punkt zdobyty po dwójce. Jeśli strona serwująca zdobywa punkty, jest to Ad-in. Jeśli strona odbierająca zdobędzie punkty, jest to ad-out.
wszystko-wyrównany wynik. 30-30 to, na przykład, 30-Wszystkie. 3-3 będzie 3-wszystkie.
aleja – obszar między pojedynczymi i podwójnymi liniami bocznymi po każdej stronie boiska. (Sąd dla singli jest szerszy dla gry podwójnej przez dodanie alei.)
podejście-strzał trafiony przez zawodnika tuż przed wejściem do siatki.
BACKCOURT – obszar wokół linii bazowej.

BACKHAND – uderzenie używane do powrotu piłek trafionych w lewą stronę zawodnika praworęcznego (lub w prawą stronę zawodnika leworęcznego). Reklamaprzypadki są trafiane jednoręcznie lub dwuręcznie.
BASELINE – linia tylna boiska biegnąca równolegle do siatki i prostopadła do linii bocznej.
DEUCE-wynik 40-Wszystkie, czyli 40-40. (Oznacza to, że wynik jest remisowy, a każda ze stron zdobyła co najmniej trzy punkty.)
DEUCE COURT-prawa strona boiska, tzw. bo na dwójce podaje się tam piłkę.
Double FAULT-awaria obu prób serwisowych. Przy podwójnej awarii serwer traci punkt.
Gra podwójna-mecz z czterema zawodnikami, po dwóch w każdej drużynie.
DROP SHOT – miękko uderzana piłka z dużą ilością backspinu, która po jej przekroczeniu ląduje w pobliżu siatki.
FAULT – piłka serwowana, która nie ląduje w odpowiedniej skrzynce serwisowej..
FOOT FAULT – błąd wywołany przez serwer w celu wejścia na linię bazową lub przekroczenia jej stopą podczas dostarczania usługi.
FOREHAND – uderzenie używane do powrotu piłek trafionych w prawą stronę zawodnika praworęcznego (lub w lewą stronę zawodnika leworęcznego). Forehands są często trafiane jedną ręką.
gra-część seta, która kończy się, gdy jeden gracz lub drużyna zdobędzie cztery punkty i jest co najmniej dwa punkty przed swoim przeciwnikiem, lub która zdobędzie dwa punkty z rzędu po dwójce.
GROUND STROKE – uderzenie wykonane po odbiciu piłki; albo forehand albo backhand.
HALF-VOLLEY-uderzenie wykonane przez uderzenie piłki natychmiast po dotknięciu ziemi, zwykle oznacza uderzenie piłki nisko na krótkim skoku.
niech-punkt zagra z powodu interferencji. Ponadto, serw, który uderza w górę sieci, ale jest inaczej dobry, w którym to przypadku serw jest ponownie podjęta.
LOB – uderzenie, które podnosi piłkę wysoko w powietrzu, zwykle nad głową przeciwnika przy siatce.
mecz – ogólny konkurs, zazwyczaj rozstrzygany przez najlepszych dwóch z trzech setów.
NO-AD-system punktacji meczu, w którym wygrywa pierwszy gracz, który zdobędzie cztery punkty. Jeśli wynik osiągnie 3-wszystkie, następny punkt decyduje o grze.
Ziemia niczyja – slangowe określenie obszaru między linią serwisową a linią bazową.
OUT – piłka lądująca poza liniami granicznymi boiska.
OVERHEAD-podczas gry, uderzenie wykonywane rakietą nad głową w ruchu zbliżonym do ruchu overhandu.
kłus – aby uderzyć piłkę w deblu w siatkę, która normalnie byłaby grana przez partnera.
punkt-najmniejsza jednostka punktacji ..

Rajd-seria dobrych hitów dokonywanych z powodzeniem przez zawodników. Ponadto, procedura praktyka, w której gracze uderzają piłkę tam iz powrotem do siebie.

odbiornik-gracz, który otrzymuje serw. Znany również jako powracający.
SERVE – skrót od Service. Jest to akt wprowadzenia piłki do gry dla każdego punktu.
serwer-gracz, który służy.
przerwa serwisowa – gra wygrana przez gracza / drużynę przyjmującą serw.
SET-Jednostka punktująca przyznawana zawodnikowi, który lub drużyna, która wygrała: (a) 6 lub więcej gier i ma prowadzenie w dwóch meczach; lub (b) 6 gier i tiebreak game, gdy gra się w 6-all.
SLICE-strzał, który nadaje backspin na piłkę, uderzając piłkę ruchem od wysokiego do niskiego.
SMASH-mocne uderzenie.
SPIN-obrót piłki. (tj.” topsin „lub”backspin”)
uderzenie-akt uderzania piłki rakietą.
TIEBREAK-system w tradycyjnym tenisie używany do decydowania o secie, gdy wynik jest remisowy, 6-Wszystkie.
TOPSPIN-obrót piłki do przodu spowodowany uderzeniem od niskiego do wysokiego.
VOLLEY – podczas gry, uderzenie wykonane przez uderzenie piłki zanim dotknie ona ziemi.