NASCAR Cup Sonoma výsledky závodu: Martin Truex Jr. má vypnutý Kyle Busch pro dominantní vítězství

Dominantní v obhajobu loňského vítězství v Toyota/Save Mart 350, Martin Truex Jr. držel Kyle Busch, jeho Joe Gibbs Racing spoluhráče, aby vyhrál nedělní Monster Energy NASCAR Cup Series události na Sonoma Raceway.

S tři kola čerstvější pneumatiky po konečném sada zelená-flag zastávek na 2.52-mile road kurzu-což poprvé od roku 1997 vystupoval použití kolotoč připojení otočí čtyři a sedm-Busch zavřeno 8.269 sekundová mezera na mírně více než sekundu za posledních 24 kol.

Ale řidič Č. 18 Toyota mohl dostat blíž, vzhledem k tomu, že Truex Č. 19 Camry měl lepší výjezd ze zatáčky na 12-obrátit kurz a byl schopen udržet Busch na uzdě. Truex vedl třikrát 59 z 90 kol, včetně konečných 24.

„jen jsem se ponořil a snažil se být hladké a vydat ze sebe to nejlepší,“ řekl Truex, který vyhrál počtvrté v této sezóně, všechny v posledních osmi závodů, třetí čas v Sonoma (včetně dvou rovně, a s tří různých vlastníků automobilů) a 23. čas v jeho kariéře.

“ naštěstí jsem začal s dostatečně velkou mezerou, kde jsem se mohl dostat pryč a necítit příliš velký tlak.

“ byla to určitě bitva, která se odehrála, pokud jde o závod na konci pro nás na pneumatikách. Posledních 20 kol to bylo hrozné. Posledních 10 mi připadalo, jako by to bylo na ledě, prostě nikde žádná přilnavost. Jsem opravdu hrdý na všechny tyto lidi a na všechny v tomto týmu a na všechny zpět v JGR.

“ jaká sezóna jsme to změnili. To je skvělé, člověče, neuvěřitelné. Doufejme, že v tom budeme pokračovat.“

Joe Gibbs Racing vyhrál 10 z prvních 16 závodů v této sezóně. Truex, který se letos přestěhoval z dnes již zaniklého Furniture Row Racing do JGR, nyní zaznamenal nejméně čtyři vítězství ve čtyřech přímých sezónách, včetně té současné.

tento obsah je importován z YouTube. Můžete být schopni najít stejný obsah v jiném formátu, nebo můžete být schopni najít více informací, na svých webových stránkách.

S Mattem DiBenedetto běží kariéru-nejlepší čtvrtá a 2. Fáze vítěz Denny Hamlin řízení z 26. na páté místo v konečné fázi závodu po prodlev během druhé přestávky, Toyota umístěny čtyři jezdci v první pětce. Jediným vetřelcem bylo třetí místo Ryan Blaney v týmu Penske Ford.

čtyři kola vlevo, Busch měl zdobené Truex výhodu, že 1.542 sekund, ale Truex nakonec rozšířil okraj 1.861 sekund v cíli.

„Jo, kdykoli jsem se musel opřít o levou zadní část, prostě jsem neměl pohon, který jsem potřeboval,“ řekl Busch. „Ve skutečnosti se ho snažil držet a snažil se ho zachránit. Věděl jsem, že to bude náš problém; to byl náš problém celý den. Přiblížíš se, Jsi jako, “ dobře, můžu ho dostat, raději půjdu, vrhněte se na něj rychle, takže pak nemá čas zvednout tempo.

“ ale nefungovalo to. Evidentně hodně šetřil. Věděl jsem, že bude hodně šetřit, mít dost na to, aby nás s největší pravděpodobností podržel. Měl jsem pravdu. Stále jsem se snažil všechno, co jsem mohl, abych se tam dostal a běžel opravdu tvrdě…. Škoda, že jsme skončili druzí za spoluhráčem, ale pro společnost je to dobré. Celkově je Martin opravdu, opravdu dobrý. Jsem jen napumpovaný, že jsem tady vlastně běžel dobře.“

Kevin Harvick a Ryan Newman si připsali šesté a sedmé místo. Erik Jones, který začal ze zadní části pole, poté, co jeho tým dělal opravy levá zadní čtvrtina jeho auto po kvalifikaci byl osmý ve čtvrtém JGR Toyota.

Aric Almirola a tyčkař Kyle Larson dokončili top 10. Vítěz tří rovných pólů v Sonomě, Larson zveřejnil svůj nejlepší cíl na silniční trati.

závod běžel opatrně, s výjimkou dvou etapových přestávek. Startér první řady William Byron popadl náskok od Larsona v prvním kole a vyhrál etapový drát na drát, ale během přestávky na pódiu ztratil pozici stopy a skončil 19.