NASCAR Kupa Sonoma verseny eredményei: Martin Truex Jr. visszatartja Kyle Buschot a domináns győzelemért

domináns a tavalyi győzelem védelmében a Toyota/Save Mart 350-ben, Martin Truex Jr.visszatartotta Kyle Buschot, Joe Gibbs Racing csapattársát, hogy megnyerje a vasárnapi Monster Energy NASCAR Cup Series versenyt a Sonoma Raceway-n.

három körös frissebb gumikkal a zöld zászlós boxkiállások utolsó sorozata után a 2,52 mérföldes közúti pályán-amely 1997 óta először használta a körhinta összekötő négyes és hetes kanyarokat-Busch 8-at zárt.269 másodperces különbség valamivel több mint egy másodpercre az elmúlt 24 körben.

de a 18-as Toyota pilótája nem tudott közelebb kerülni, mivel a Truex 19-es Camry jobb volt a kanyarokban a 12-es kanyarban, és képes volt Buschot sakkban tartani. Truex vezetett háromszor 59 a 90 kör, beleértve a végső 24.

“csak mélyre ástam magam, próbáltam sima lenni, és eltalálni a pontjaimat” – mondta Truex, aki ebben a szezonban negyedszer nyert az elmúlt nyolc versenyen, harmadszor a Sonomában (köztük két egyenesben és három különböző autótulajdonossal) és karrierje 23.alkalommal.

“szerencsére elég nagy hézaggal kezdtem, ahol meg tudtam szabadulni, és nem éreztem túl nagy nyomást.

“ez határozottan egy csata folyik, amennyire a verseny ott a végén számunkra a gumik. Szörnyű volt az utolsó 20 kör. Az utolsó 10 csak úgy érezte, mintha jégen lenne, csak sehol nincs tapadás. Nagyon büszke vagyok ezekre a srácokra és mindenkire a csapatban és mindenkire a JGR-nél.

“micsoda szezon lett ebből. Ez nagyszerű, ember, hihetetlen. Remélhetőleg folytathatjuk.”

Joe Gibbs Racing nyert 10 az első 16 futam ebben a szezonban. Truex, aki ebben az évben a már megszűnt Furniture Row Racing-ről a JGR-re költözött, most négy egyenes szezonban legalább négy győzelmet tett közzé, beleértve a jelenlegit is.

ezt a tartalmat a YouTube importálja. Lehet, hogy ugyanazt a tartalmat más formátumban is megtalálhatja, vagy további információkat találhat a webhelyükön.

Matt DiBenedetto a karrier legjobb negyedik és a 2.szakasz győztese, Denny Hamlin a verseny utolsó szakaszában a 26. helyről az ötödikre vezetett, miután a második szünetben a Toyota négy versenyzőt helyezett az első ötbe. Az egyetlen betolakodó a harmadik helyezett volt Ryan Blaney egy csapatban Penske Ford.

négy körrel hátra Busch 1,542 másodpercre csökkentette a Truex előnyét, de a Truex végül 1,861 másodpercre növelte az előnyt a célban.

“Igen, bármikor a bal hátsó részre kellett támaszkodnom, csak nem volt meg a szükséges meghajtó” – mondta Busch. “Valójában megpróbálta megtartani, megpróbálta megmenteni. Tudtam, hogy ez lesz a mi problémánk; ez volt a mi problémánk egész nap. Közelebb kerülsz, olyan vagy, ‘ oké, el tudom kapni, jobb, ha megyek, gyorsan lecsapjon rá, így akkor nincs ideje felvenni a tempót.

“de nem működött. Nyilvánvalóan sokat spórolt. Tudtam, hogy sokat fog megtakarítani, elég ahhoz, hogy valószínűleg visszatartson minket. Igazam volt. Még mindig mindent megpróbáltam, hogy odaérjek, és nagyon keményen futottam…. Szívás második helyen végezni egy csapattárs előtt, de jót tesz a társaságnak. Összességében Martin nagyon, nagyon jó itt. Csak izgatott vagyok, hogy tényleg jól futottam itt.”

Kevin Harvick és Ryan Newman a hatodik és hetedik helyet szerezte meg. Erik Jones, aki a mezőny hátuljáról indult, miután csapata javításokat végzett autója bal hátsó negyedében a kvalifikáció után, nyolcadik volt a negyedik JGR Toyota-ban.

Aric Almirola és a pole-sitter Kyle Larson teljesítette a top 10-et. A Sonoma három egyenes pólusának győztese, Larson a legjobb helyezését tette közzé az útpályán.

a verseny óvatosság nélkül zajlott, kivéve a két szakaszszünetet. Az első sorban induló William Byron megragadta a vezetést Larsontól az első körben, és megnyerte a szakaszvezetést, de elvesztette a pálya pozícióját, miközben óvatosság alatt állt a szakasz szünetében, és a 19.helyen végzett.