nem számít, milyen korban te coaching, alapvető kosárlabda fúrók kell kulcsfontosságú eleme a gyakorlat. A fiatalabb játékosok számára fontos, hogy megtanítsák a játék alapjait, alapot adva nekik a fejlettebb készségek kiépítéséhez a jövőben. Az idősebb játékosok számára fontos, hogy visszatérjenek az alapokhoz, hogy megerősítsék a kritikus technikákat és elkerüljék a rossz szokások kialakulását.

az alábbiakban 9 alapvető kosárlabda fúrók, hogy segítsen visszatérni az alapokhoz, és felgyorsítja a csapat fejlődését!

alapvető kosárlabda fúrók-3 tovább 2 3 férfi szövés
3 tovább 2 – 3 férfi szövés

3 on 2-3 Man Weave

itt van egy csavar a klasszikus 3-man weave. Segít a csapatnak a passzolás, a távolság, az átmeneti támadás és a védelem fejlesztésében.

1. kezdje három támadó játékossal az alapvonalon (1., 2. és 3. játékos). És egy védő minden sarokban (x1 és x2)
  2. a három támadó játékos végre egy 3-man szőni, hogy az ellenkező alapvonal, majd gyere vissza a támadás
  3. a két védő sprint le, és körül egy kúp elhelyezett ellentétes szabálytalanság vonal meghosszabbítva, majd gyere vissza a védelmi
  4. Játssz 3 2-ig egy pontszámot, vagy védekező rebound

Coaching tippek

• a védőknek vissza kell térniük egy magas/alacsony pozícióba, egy játékos a szabaddobás vonalánál, egy pedig a kosarat védi.
  • a bűncselekmény megengedett legfeljebb két menetben. Meg kell próbálniuk gyorsan gólt szerezni, miközben a 3: 2 előnyük

Closeout

a lövő bezárása kritikus képesség az egyéni és a csapat védekezésében. A játékosoknak meg kell tanulniuk kijutni egy fenyegető támadó játékosra a kerületen, anélkül, hogy túlvállalnák magukat, és kiszolgáltatottá válnának a hajtásnak.

1. állítson be egy sor játékost a szárnynál
  2. egy védő áll a kosár alatt Súgó oldalsó helyzetben
  3. edző áll a szemközti szárnyon a labdával
  4. miután a labdát átadták a támadó játékosnak, a védő szaggatott lábakkal sprintel ki a labdához, egyik kezével az elhaladó sávban, a másik kezével a labdán annak érdekében, hogy megzavarja a lövést vagy a labdát passz.
  5. támadó játékos két csöpög fúj a védő. Folytassa a kihagyott lövést, amíg egy védekező visszapattanást nem biztosít
     Closeout kosárlabda fúrók
    Closeout Diagram 1

Closeout Diagram 2:

hátrány fúró

hátrány kosárlabda fúrók

itt van egy átmeneti fúró, amely nagy kommunikációt igényel, amikor a játékosok védekező helyzetbe sprintelnek. A játékosok általában nehezen tudják megállítani a labdát, és a legközelebbi ember felveszi a labdát, és a labdát az oldalvonalhoz hajtja.

1. vonal öt védő fel a szabálytalanság vonalon meghosszabbítva (1-5), és öt támadó játékos fel az alapvonalon (x1-x5)
  2. az edző felhívja az egyik védekező játékos nevét, majd átadja a labdát a támadó csapatnak.
  3. a védő, akit hívtak (3.játékos az alábbi ábrán), fut, hogy megérintse az alapvonalat, majd Sprint vissza a védelem. A másik 4 védekező játékos azonnal visszatér a védekezésre.
  4. ugyanakkor, x1-x5 gyors szünet a másik végén, és próbálja gólt, miközben van egy 5: 4 előnye

• a védekező csapatnak kommunikálnia kell, és azonnal el kell döntenie, ki fogja megállítani a labdát, és hogyan fogja megvédeni az 5: 4 gyors szünetet. Ők továbbra is kommunikálni, mint az 5. játékos csatlakozik hozzájuk, megfelelő fel egy ember az ember védelmi
  • a támadó csapat meg kell próbálnia, hogy egy gyors, magas százalékos lövés, miközben az 5 a 4 előnye

kiemelt termék

nyomtatás N ‘ Go kosárlabda gyakorlat tervek

most már lehet futtatni egy csodálatos kosárlabda gyakorlat, amely gyorsan növeli a csapat képzettségi szint… mindössze 30 másodperc gyakorlási idővel!

Inside Print n’ Go kosárlabda gyakorlat tervek, kapsz azonnali hozzáférést biztosít 18 alapvető kosárlabda fúrók lövés, múló, csöpögő, visszapattanó és a védelem. Minden szervezett 6 Nyomtatható gyakorlati tervek akkor vegye jogot, hogy az edzőterembe!

nincs stressz. Semmi felhajtás. Csak érezd jól magad a gyerekekkel, és vedd fel az összes kreditet!

kattintson ide a kezdéshez.

Frenzy

Frenzy kosárlabda fúrók
Frenzy Drill

itt van egy másik alapvető kosárlabda fúró, amely a csapatvédelemre összpontosít. Ez egy változata a shell drill, ahol pontokat csak szerzett védekező megáll.

1. állíts fel öt támadó játékost (1-től 5-ig) és öt védekező játékost (x1-től x5-ig) az alább látható 3 out 2-es formációban
  2. Játssz 5-öt az 5-en, miközben gyakorolod a megfelelő védekezési elveket. A labdakezelőt őrző játékos nyomást gyakorol a labdára, és az oldalvonalra kényszeríti. Defender őrzés egy múlnak tagadja a labdát. Játékos őrző két vagy több elmúlik van segítség oldalán helyzetben.
  3. a védelem minden sikeres megállásért pontot szerez. Az első csapat 4 pontot nyer.
  4. a támadás a védekező oldalra fordulhat pontozással. Offense lő, hogy rá a védekező oldalán a labdát.

• ez a fúró akkor működik a legjobban, ha három vagy négy csoport versenyez egyszerre 7-8 percig.
  • mindenkinek zárnia kell, mozognia kell, amíg a labda a levegőben van, és visszapattan.

Killer

ez egy kihívást jelentő gyakorlat”, hogy működik a kerületi védelem, a kondicionálás és a mentális szívósság. A gyerekek általában jól érzik magukat, amikor megpróbálják megállítani mind a hármat a megadott idő alatt.

1. kezdj egy védővel a kosár alatt és három támadó játékossal a kerület körül
  2. az idő 25-35 másodpercről van beállítva, és a labda mindig a kosár alatt kezdődik.
  3. a védő a három játékos bármelyikének dobja a labdát, majd zár és véd.
  4. a támadó játékos megengedett két csöpög.
  5. ha a támadó játékos gólt szerez, a védő bezárul, és újra megvédi ugyanazt a játékost.
  6. addig folytassa, amíg a védő meg nem állítja mindhárom játékost, vagy lejár az idő

Man in Hole Drill

itt van egy másik klasszikus basic basketball drill, amely a defensive slide technikán, a csöpögésen és a kondicionáláson dolgozik.

1. helyezzen egy sor játékos minden sarokban. Minden sorban az első játékos a védő. A második játékos a ballhandler
  2. a ballhandler zig-zags, hogy a másik végén a bíróság, míg a védő Csoszog és csúszik vele, fordult neki egyik oldalról a másikra.
  3. az egyik elérik a végén, a védők Sprint vissza teljes sebességgel, és megvédi a következő játékos a sorban
  4. ismétlés, így a védő cikcakk 3 egymást követő ballhandlers
  5. forgassa az új védő és ismételje meg.

• egy kis csavar ezen a fúrón az, hogy a védők kosárlabdát tartanak, és a védekező pozícióban lévő csöpögőt próbálják kiütni az egyensúlyból. A labdának mindig kapcsolatban kell maradnia a csöpögővel, vagy hogy az egyik csöpögő visszaáll az elejére, és a védőnek elölről kell kezdenie azzal a csöpögővel.

Versenyezz a lövéses fúróval

Íme egy egyszerű lövöldözős fúró, amely segít a gyerekeknek a védekező nyomással történő lövés gyakorlásában.

1. kosárlabda fúrók az alapvető alapokhoz

a játékosok vonalakat képeznek az alapvonalon a sávvonalak metszéspontjában. Minden könyöknél-helyezzen 1 lövőt és egy másik játékost minden könyöknél. Két golyó minden sorban.

2. az 1.játékos átadja a 3. játékosnak, aki 1-2 lépést tesz egy ugró lövésbe. Míg # 1 bezárja a kezét.
  3. Shooter (#3) tartja követni, bár míg # 1 fordul gyakorolni blokk ki shooter.
  4. futtassa ugyanazt a sorozatot a KOSÁR mindkét oldalán, átlósan áthaladva a kulcson
  5. a lövő letölti a golyókat, és a fúró folytatódik.
  6. 3-5 perc fogás és lövés után a játékosok elkapják az 1-2 lépést, és először egy 1 csöpögő mozdulatot hajtanak végre – mindkét játékos jobbra 3 percig, majd mindkét játékos balra három percig.

• az átlós minta, a visszapattanó folytatja a labdát, és a szimulált káosz, ez a gyakorlat létrehoz egy játék-szerű helyzet.
  • hangsúlyozza az alacsony és robbanásveszélyes mozgásokat 45 fokos szögben, hogy elkülönüljön, majd szilárd ugrást állítson le.

Princeton Shooting Drill

alapvető Kosárlabda shooting drill

a játékosok megtanulják, hogy kemény vágások, megkapja a labdát, és kap a lövés le ebben a gyors iramú drill.

1. a játékosok sorban szabálytalanságot kiterjesztett – Drill használhat két golyó, de akkor gyorsan mozog négy golyó tartani mozog. Egy széket helyeznek a rossz vonalra, hogy átvilágítóként működjön.
  2. #1 keményen vág a labdához, “göndörödik” a kosárba, kap egy passzt a #2-től, és lay-upot lő egy vagy két lábról az edző által kijelölt módon.
  3. a 2.számú járókelő azonnal vág, hogy megkapja a 3. számú passzt, és felhívja a “curl”-t, és kap egy passzt a lay-up-hoz.
  4. fúró folytatódik, mint a játékosok rebound saját lövés és outlet a sor végére, és kapcsoló vonalak. Menj 2-3 percig.
  5. ezután ugyanazt az igazítást és formátumot használva vágja le a játékost egyenesen a labdáról a képernyőn, és fogadja a labdát egy könyökugróhoz.

Coaching Tippek

• Hangsúlyozzák: Jó passzok kézzel távol a védelemtől-bal kéz a jobb szárnytól.
  • gyors fordulás, vállak négyzetes és gyors kioldás. Menj 2 -3 percig.
  • ezután a játékosok keményen vágjanak a székhez, és hívják a “flare” – t és a hátsó pedált egy ugró felső passzáért.
  • hangsúlyozza a kemény vágást, a passer hamis passzát a múltba vagy a sarokba, majd emelkedjen fel, hogy dobja a felső passzot.
  • a shooter kap láb beállítása, vállak négyzet – formában lövés útközben. Menj 2-3 percig.
alapvető kosárlabda fúró lövés
Rainbow lövés fúró

itt van egy másik kedvenc alapvető kosárlabda fúrók lövés. Kapsz egy csomó ismétlést mindössze 3-5 perc alatt.

1. állítson be két játékosvonalat az alapvonalon a sávvonal metszéspontjában – két golyó.
  2. az 1.játékos egy ívet fut a KOSÁR másik oldalára, kap egy passzt a 2. játékostól, és a térdét egy lábra állítja. Ezután az ellenkező vonal hátuljára megy.
  3. játékos 2 ívek vissza a másik oldalra, és megkapja át megy le az egyik lábát a layup. Ezután az ellenkező vonal hátuljára megy.
  4. a hangsúlyokat be kell kapcsolni: pass high; shooter tartsa a labdát; “magas és puha off táblák – bank swish”.
  5. menjen 1 percig.
  6. következő lépés-a játékosok jönnek két láb ugrás megáll, vállak párhuzamos alapvonal (ne hagyd, hogy nyissa ki) védelme labda-menj fel a hatalom layup. Menj 1 percig.
  7. következő lépés – banki felvételek a blokkokból . Hangsúlyozzuk a” magas és puha – csók le táblák ” pivot belső láb. Menj 1 percig.
  8. következő lépés, könyök jumper-hangsúlyozzák pivot belső láb. Gyors fordulás, vállak négyzetes és gyors kioldás.
  9. “Form felvétel útközben” menj 2 percig.
  10. végül. 3 pt FG azok számára,akik ezt a tartományt. Hangsúlyozzuk – nincs változás a formában.