Bez ohledu na to, jakého věku jste koučování, základní basketbalová cvičení by mělo být klíčovou součástí vaší praxe. Pro mladší hráče je důležité naučit se základům hry a dát jim základ pro budování pokročilejších dovedností v budoucnu. A pro starší hráče je důležité vrátit se zpět k základům, abyste posílili kritické techniky a vyhnuli se rozvoji špatných návyků.

níže je 9 základních basketbalových cvičení, které vám pomohou vrátit se k základům a urychlit rozvoj vašeho týmu!

Základní Basketbal Vrtačky - 3 2 3 Muž Vazba
3 na 2 – 3 Muže Tkát

Tady je twist na klasické 3-muž vazba. Pomáhá vašemu týmu rozvíjet průchod, mezery, přechodový útok a obranu.

1. začněte třemi útočnými hráči na základní linii (hráč 1, 2 a 3). A obránce v každém rohu (x1 a x2)
  2. tři ofenzivní hráči provádět 3-muž, vazba na protější základní čáru, pak se vrátit na urážky
  3. dva obránci sprint dolů a kolem kužele umístěné na protější pomezní čáru prodloužit, pak se vrátil na obranu
  4. Hrát 3 na 2, dokud skóre, nebo obranný odskočit

Koučování Tipy

• obránci se měli vrátit do vysoké/nízké poloze, s jedním hráčem na linky volného hodu a chrání koš.
  • trestný čin je povolen maximálně dvěma průchody. Měli by se pokusit rychle skórovat, zatímco mají výhodu 3 na 2

Closeout

uzavření střelce je rozhodující dovedností pro individuální a týmovou obranu. Hráči se musí naučit dostat se na ohrožující ofenzivní hráče na perimetru, bez overcommitting a odchází samy náchylné k disku.

1. Nastavit řadu hráčů na křídlo
  2. obránce stojí pod košem v pomoci poloze na boku
  3. Trenér stojí na opačném křídle s míčem
  4. Jakmile je míč předán do ofenzivní hráč, obránce sprinty na míč s trhané nohy, jednu ruku v rychlém pruhu dálnice, a druhou rukou na míč s cílem narušit střelu nebo přihrávku.
  5. ofenzivní hráč má dva dribly, které může obránce vyhodit. Hrát dál, minul výstřel, dokud obranný odskočit, je zajištěné
    Výprodej Basketbal Vrtačky
    Výprodej Diagram 1

Výprodej Diagram 2:

Nevýhodou Vrták

Nevýhodou Basketbal Vrtačky

Tady je přechod cvičení, které vyžaduje velkou komunikace jako hráči sprint do obranné pozice. Hráči mají obvykle potíže zastavit míč a nejbližší muž zvedne míč a pohání míč k postranní čáře.

1. pět obránců až na pomezní čáru (1-5), a pět ofenzivní hráči až na základní linii (x1-x5)
  2. Trenér bude volat jméno jeden defenzivní hráč, pak předat míč pro útočící tým.
  3. obránce, který byl povolán (hráč 3 v níže uvedeném diagramu), běží, aby se dotkl základní linie, pak sprintuje zpět na obranu. Ostatní 4 defenzivní hráči okamžitě sprintují zpět na obranu.
  4. Ve stejný čas, x1 až x5 rychlý protiútok na opačný konec a pokusit se skóre, když mají 5 na 4 výhody

• defenzivní tým potřebuje komunikovat a okamžitě rozhodnout, kdo bude zastavit míč, a jak budou hlídat 5 na 4 rychlý protiútok. Budou i nadále komunikovat jako 5. hráč připojí se k nim, odpovídající až do muž s mužem obrany
  • ofenzivní tým by se měl snažit získat rychlou vysoké procento výstřel, zatímco oni mají výhodu 5 na 4

Nabízený Produkt

Tisk n‘ Go Basketbal Praxi Plány

Nyní můžete spustit úžasný basketbal praxe, které se rychle zvyšuje váš tým je úroveň dovedností… s pouhými 30 sekundami tréninku!

Vnitřní Tisk n‘ Go Basketbal Praxi Plány, budete mít okamžitý přístup k 18 základních basketbal vrtáky pro střelbu, přihrávku, driblování, odrazila ode dna a obrany. Vše uspořádáno do 6 tisknutelných tréninkových plánů, které si můžete vzít přímo do posilovny!

žádný stres. Žádný povyk. Stačí se pobavit s dětmi a vzít si všechny kredity 🙂

klikněte sem a začněte.

Frenzy

Frenzy basketbalové vrtačky
Frenzy Drill

zde je další základní basketbalový vrták, který se zaměřuje na obranu týmu. Je to varianta nábojnice, kde se body sbírají jen na obranných zastávkách.

1. Nastavit pět útočných hráčů (1 až 5) a pět defenzivní hráči (x1 až x5) v 3 2 v tvorbě uvedeno níže
  2. Hrát 5 na 5, zatímco cvičí správný pomoci obranných principů. Hráč střežící ballhandler tlačí míč a nutí ji k postranní čáře. Obránce střežící jednu přihrávku odmítá přihrávku. Hráč, který hlídá dva nebo více průchodů, je v pozici nápovědy.
  3. obrana získává bod za každou úspěšnou zastávku. První tým na 4 body vyhrává.
  4. útok se může otáčet na obrannou stranu skórováním. Útok střílí, aby se dostal na obrannou stranu míče.

Tipy pro koučování

• toto cvičení funguje nejlépe se třemi nebo čtyřmi skupinami soutěžícími po dobu 7-8 minut najednou.
  • každý musí uzavřít, pohybovat se, když je míč ve vzduchu, a odskočit.

Jedná se o náročný dril“, který pracuje na obraně perimetru, kondici a duševní houževnatosti. Děti se obvykle baví a snaží se zastavit všechny tři v přiděleném čase.

1. Začít s jedním obránce pod koš a tři ofenzivní hráči po celém obvodu
  2. je nastaven Čas od 25-35 sekund a míč vždy začíná pod košem.
  3. obránce hodí míč kterémukoli ze tří hráčů a uzavře se a brání.
  4. útočnému hráči jsou povoleny dva dribly.
  5. pokud útočný hráč skóruje, obránce se uzavře a znovu ubrání stejného hráče.

Muž v Díře Vrták

Zde je další klasický základních basketbal vrtačky, které funguje na defenzivní slide techniku, driblování, a klimatizace.

1. umístěte řadu hráčů do každého rohu. Prvním hráčem v každém řádku je obránce. Druhý hráč je ballhandler
  2. ballhandler zig-zags na opačném konci dvora, zatímco obránce zamíchá a snímky s ním, obrátil se mu ze strany na stranu.
  3. Jedna se dostanou na konec, obránci sprinty zpět v plné rychlosti a brání další hráč v řadě
  4. Opakovat, takže defender cik-cak se 3 po sobě jdoucích ballhandlers
  5. Otočit v nové obránce a opakujte.

• trochu twist na tento vrták je s obránci drží basketbalový míč a tlačit na dribbler v defenzivní postoj, který se snaží srazit dribbler z rovnováhy. Míč musí zůstat v kontaktu s dribbler za všech okolností, nebo že jeden dribbler dostane reset na začátku a obránce musí začít znovu s tím dribbler.

soutěž o vrtačku

zde je jednoduchý střelecký vrták, který pomůže vašim dětem procvičit si výstřel s obranným tlakem.

1. basketbal vrtáky pro základní základy
    Soutěž Záběru Vrtáku

Hráči podobě čáry na výchozí hodnoty v průsečíku varování linky. Na každém lokti-místo 1 střelec a další hráč na každém lokti. Dvě koule v každé řadě.

2. Hráč #1 přechází na hráče #3, který 1-2 kroky do skoku. Zatímco # 1 zavře ruku nahoru.
  3. střelec (#3) drží následovat i když zatímco # 1 otočí cvičit blok ze střelce.
  4. spusťte stejnou sekvenci na obou stranách koše, procházející diagonálně přes klíč
  5. střelec načte koule a vrták pokračuje.
  6. Po dobu 3-5 minut chytit a střílet, máme hráče chytit na 1-2 krok a udělat 1 driblovat tah jako první – oba hráči právo po dobu 3 minut, pak oba hráči na levé straně po dobu tří minut.

• S diagonálním vzorem, rebounders sleduje míč, a simulované chaos, toto cvičení vytváří herní situace.
  • zdůrazněte nízké a výbušné pohyby v úhlu 45 stupňů, abyste získali oddělení a pak solidní skok.

Princeton Natáčení Vrták

základní basketbal fotografování vrtačky

Hráči naučit, aby se tvrdé škrty, získat míč a dostat svou šanci off, v tomto rychle-chodil po cvičení.

1. hráči se seřadí na Faul line extended-Drill může použít dvě koule – ale rychle se přesunete na čtyři koule, abyste je udrželi v pohybu. Židle je umístěna na faulové čáře, aby fungovala jako screener.
  2. #1 škrty tvrdě na míč, „kroutí“ do koše, obdrží přihrávku z #2 a střílí lay-up off jeden nebo dva metry, jak určí trenér.
  3. kolemjdoucí #2 okamžitě řeže, aby obdržel průchod z #3 a zavolá „curl“ a obdrží průchod pro lay-up.
  4. vrták pokračuje, když hráči odrazí vlastní výstřel a výstup na konec linky a přepínačů. Jděte 2-3 minuty.
  5. Next, s použitím stejné zarovnání a formátování, mít přehrávač přímo k míč mimo obrazovku a získat míč pro loket jumper.

• Zdůraznit: Dobré přihrávky s rukou od obrany-levá ruka od pravého křídla.
  • také rychlé otočení, ramena na druhou a rychlé uvolnění. Jděte na 2 -3 minuty.
  • dále nechte hráče tvrdě řezat na židli a zavolejte „flare“ a zadní pedál pro režijní průchod pro propojku.
  • zdůrazněte tvrdý řez, kolemjdoucí falešný průchod do minulosti nebo rohu a poté se zvedněte, abyste hodili režijní průchod.
  • pro střelce dostat nohy nastavit, ramena na druhou-forma natáčení na cestách. Jděte 2 -3 minuty.
základní basketbalové vrták pro fotografování
Duha Natáčení Vrták

Tady je další z našich nejoblíbenějších základních basketbal vrtáky pro fotografování. Dostanete tunu opakování za pouhých 3-5 minut.

1. nastavte dvě linie hráčů na základní linii v průsečíku čáry pruhu-dvě koule –
  2. Hráč 1 spustí oblouk na druhou stranu koše, obdrží přihrávku od hráče 2 a pohání koleno až k položení jedné nohy. Pak jde na zadní stranu opačné linie.
  3. Hráč 2 oblouky zpět na druhou stranu a přijímá přihrávku zhasne jednu nohu pro layup. Pak jde na zadní stranu opačné linie.
  4. důraz by měl být zapnutý: projít vysoko; střelec udržet míč nahoru; „vysoké a měkké off desky-bank swish“.
  5. jděte po dobu 1 minuty.
  6. Další krok – hráči přijít na dvě nohy skok zastavit , ramena rovnoběžná s výchozí úrovní (nenechte je otevřít) Chrání míč jít nahoru pro Napájení layup. Jděte na 1 minutu.
  7. další krok-bankovní záběry z bloků . Zdůrazněte“ vysoký a měkký polibek z desek “ otočný čep na vnitřní noze. Jděte na 1 minutu.
  8. další krok, loketní propojky-zdůrazněte pivot na vnitřní noze. Rychlé otočení, ramena na druhou a rychlé uvolnění.
  9. „fotografování v pohybu“ trvá 2 minuty.
  10. konečně. 3 pt FG je pro ty, kteří mají tento rozsah. Zdůrazněte-žádná změna formy.